• |
ide | kryesore

Gjykatësja e Apelit për Krime të Rënda Dhurata Haveri ngec përfundimisht në Vetting

-Instant, Arkiva, Lajme

Kolegji i Poaaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPA në lidhje me gjyqtaren Dhurata Haveri, duke e shkarkuar nga detyra.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e gjyqtares së Apelit për Krime të Rënda, Dhurata Haveri, pas problemeve të konstatuara me pasurinë.


Vendimi u shpall nga trupa gjyqësore e drejtuar nga Olsi Komici, me relatore Suela Zhegu dhe anëtare Xhensila Pinen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.