• |
ide | kryesore

Studentët e Universitetit Bujqësor nisin sot protestën në orën 16:30

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Protestat duket se nuk kanë të ndalur. Gjatë paradites së sotme ishin studentët e shkenaceve sociale dhe ata të shkencave të natyrës që shprehen revoltën e tyre për rritjen stratosferike të të gjithë çmimeve në vend.


Ndërkohë që për sot pasdite është programuar një protestë tjetër. Kësaj here janë studentët e Universitetit Bujqësor në Kamëz të cilët do të mblidhen në orën 16.30 tek “Zogu i Zi” e më pas do të marshojnë në drejtim të kryeministrisë.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.