• |
ide | kryesore

“Kosova është Shqipëri”/ Plas sherri mes serbëve dhe skocezëve në mes të Beogradit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sherr masiv mes tifozëve serbë të Crvena Zvezda dhe skocezëve të Gllazgou Rangers ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës pranë hotelit “Metropol” të Beogradit.

Sipas mediave serbe, konflikti ka ndodhur për shkak se të tifozët nga Skocia kanë brohoritur “Kosova është Shqipëri”.


Të njëjtat burime thonë se më pas ka reaguar grupi i tifozëve të klubit serb të cilët janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Mediat serbe shkruajnë se nuk pati të lënduar rëndë. ©LAPSI.al

8 Comments

    1. Edhe ca marsianë, si skocezet, e kuptojne qe mortjet e Evropes jane sllavet dhe paraardhesit e tyre skitë, sot me emrat ‘rusë’ e ‘serbë’

      Ndaj eshte vertet ‘punë e madhe’ ne kuptimin e pare kjo, o bastard pa emer qe komenton nga kafja e Bllokut!

      1. O hajdar skoceset as e dine ku bie kosova por si tifoze mesojne nej gje ku me u kap me tifozet kundershtar. Ndaj thashe e kujt po i rruhet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.