• |
ide | kryesore

Majlinda Bregu tregon nëse do të garojë për kreun e PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ish-ministrja dhe ish-deputetja e PD-së Majlinda Bregu që tashmë ka marrë një tjetër mandat si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal thotë se nuk e përjashton mundësinë e rikthimit në politikën shqiptare.

“Jam këtu ku jam, në këtë pozicion, në këtë detyrë dhe besoj që do të vlerësoj situatat në momentin e duhur. Sapo kam nisur mandatin e dytë dhe në përgjithësi unë mundohem që të jap më të mirën aty ku jam.

Nuk dua të mos lë gjurmë kudo dhe çfarëdo detyre që të kem. Megjithatë, nuk kam menduar që ta kaloj gjithë jetën në institucionet europiane”, – u shpreh Bregu në një intervistë në A2CNN. ©LAPSI.al


10 Comments

 1. jopo te kandidoje linda rama per kryetare pd.
  mos ja q.r. me kto intervista kur te gjith e dim se kush esht kjo shoqja kmut frankeshtajnit dhe se kush e vuri ne ate post sot.

  1. Pse more vella keta te PD-s , ishin Ngjajshem si Rilindja , mos valle po u ngjajne : Thaqi , Mustafa e Haradinaj , ku diten thua se do vriteshin ndermjet vete , kur por sa erresohej ia krisnin rakise dhe tenderave bashke .
   Te besosh kete klase politike ne Shqiperi !? .

 2. 3 motra karakurva ku majlinda spikat ne politike pasi ja thithi rames u vendos me pune ne europe , dhe perflitet akoma te vazhdoje ne politike d.m.th. vazhdoje thithjen……

 3. Ofertën e rusëve për të devijuar dhe kushtëzuar TAP-in me futjen e Iranit si përfitues, nuk e paskërka pranuar. (Besohet se përfaqësues të CIA-s i thanë në zyrë se do varej si Sadami nëse hynte në një lojë të tillë.)

  Po çantën e parë me 10 milionë euro a e pranoi nga Taçi në këmbim të faljes së ARMO-s?

 4. M. Bregut as I plas per PD e Shqiperine, po ben palle ariu ne ate vend pune qe askush nuk e di se sa ja vlen pervec saj è Rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *