• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 41 të infektuar dhe tre viktima gjatë 24 orëve të fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 41 qytetarë të prekur me COVID-19.


Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin tre qytetarë.


Sa i përket të shëruarve ato janë 29, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 227.191. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njofton se numri i rasteve aktive është 642.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.008 doza të vaksinës.

Deri më sot 819.455 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.