• |
ide | kryesore

“Zjarrrr bataljoni” në Lezhë/ Romët e pritën Edi Ramën me tallava safi (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Pikante, Syri i Lapsit, Video

Nuk do t’i kishte hije ta prisnin as me polifoni, as me çifteli. Vetëm tallava është dëgjuar sot paradite në Lezhë, në një komunitet prej 16 familjesh rome dhe egjiptiane. Në momentin që përfituan shtëpitë e reja ata e pritën  Edi Ramën me tallava safi.


Ndërsa kryeministri afrohet pranë pallatit të rindërtuar në sfond dëgjohen urimet “Të rujt zoti!” ndërsa bokset nisën të buçasin “Hajde Ad Sybardhi, bashkë me bataljonin! Kalle kalle Gon Kalaja bashkë me bataljonin…!”


Video më poshtë:


Ceremonia vazhdoi me entuziasëm, valle dhe falenderime për Ramën, ndërsa kënga kushtuar biznesmenit Gon Kalaja nuk ka pushuar gjithë kohës.

Bamirësi i vërtetë nuk ka rënë shumë në sy. Pallati me 16 shtëpi është ndërtuar nga biznesmeni nga Kosova, Halil Kastrati që ka dhënë paratë për shtëpitë e reja, për ushqime dhe ndihma për familjet e mbetura pa strehë nga tërmeti i nëntorit të 2021.

“Ne kemi ardhur me dëshirën më të madhe. Përveç këtij pallati janë dhe 9 shtëpi të tjera. Këtu janë 16 hyrje dhe sot lidhet energjia me OSHE-në”, – u shpreh biznesmeni Halil Kastrati gjatë ceremonisë.

 


4 Comments

  1. Nuk mund të harroj sesi (magjia e bardhë) më ndihmoi të rikuperoja martesën pas 6 muajsh ndarje me gruan time për shkak të grindjes dhe ajo u largua dhe nuk u kthye më tek unë, bëra aq shumë për ta kthyer atë, por asgjë nuk funksionoi. deri sa pashë një koment në internet kur dikush po dëshmonte se si (magjia e bardhë) e ndihmoi atë të rivendoste burrin e saj dhe kështu e kontaktova përmes emailit të tij dhe pasi shkrova çështjen time ai më siguroi se do të më ndihmonte të kthehesha me gruan time pas 3 ditësh pasi bëri magjinë e dashurisë, dhe pasi ai bëri magjinë, gruaja ime u kthye në shtëpi dhe u lut që i vinte shumë keq sot jam kthyer me gruan time dhe jemi të dy të lumtur dhe jetojmë sërish bashkë. Unë e di se ka shumë njerëz atje që duan të rikthejnë të dashuruarit e tyre dhe shumë që duan të mbeten shtatzënë ose të kurojnë sëmundje. ju lutemi kontaktoni (magjinë e bardhë) Për shkak se ai është përgjigjja e përsosur për problemin tuaj, detajet e kontaktit të tij në emailin { [email protected] }
    Whatsapp: +3550685677099
    +2349046229159

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.