• |
ide | kryesore

Sulm me raketa në Odesa, vdes një fëmijë dhe plagoset një tjetër

-Instant, Arkiva, Planet

Një fëmijë ukrainas është vrarë ndërsa një tjetër është plagosur mëngjesin e sotëm nga një sulm rus me raketë në Odesa.


Raketat goditën një kishë dhe një godinë banimi në Odesa. Shpërthimi ka dëmtuar gjithashtu edhe dritaret, muret dhe çatinë e kishës ortodokse ngjitur.


Sekretari i Këshillit të Sigurimit të Ukrainës, i cituar nga mediat, tha se kishte të vdekur dhe të plagosur në sulm.

Odesa është një qytet port në Ukrainën jugore dhe shihet si strategjikisht i rëndësishëm për forcat ruse


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.