• |
ide | kryesore

Rama: Turp që demokratët i shkojnë pas një lecke të shpallur “non grata”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama gjatë replikave me deputetët e opozitës në Kuvend, ka ftuar këta të fundit që ashtu siç u bë me Teatrin Kombëtar edhe demokratët duhet të shembin “ngrehinën” e vjetër, duke ju referuar Berishës.

Ai tha se sot është turp të shohësh ende demokratë që i shkojnë pas një lecke të shpallur non-grata nga SHBA.


“Shembeni PD-në si Teatrin, lëreni një Aleancë Teatrit të mbrojë dhe atë rrënojë. Ngrini një të re, se demokratët s’dinë kujt t’i shkojnë nga mbrapa. T’i shkojnë mbrapa një lecke të rrënuar të shpallur non-grata nga SHBA është krim”, tha Rama.

29 Comments

 1. Qeveria e PD ska qene ndonjehere e bashkuar e sdo jete kurre.Ske si te mbash shpresa te nje parti e tille qe sdine ku jane e sdine ca bejne

  1. Kjo mund te jete e vertete o Bleri sepse vjedhja po e e mban kete bande partiçke ne peushtet!! Kurse partite e tjera si Labra, PS 91 etj, qendrojne kohes!

 2. Turp qe u vendos peape berisha ne krye te pd. Ata kishin mbaruar si parti po tani jane akoma me te mbaruar. Partia non grada

 3. Ty te kane shpallur non grata shqiptaret mor qyqar.
  Por ti je ne rregull me kete, sepse e ke deklaruar cdo dite e me shume se pikerisht per shqiptaret NUK punon!

  Vazhdo Cendrifuga laj mutin e shefit ne lavatrice me emra te kote komentuesish!

 4. Demokratet do benin mire qe mos te ndiqnin nongratat qe duan thjesht te prishin pune dhe ta votojne projektin sepse esht super i organizuar

 5. PD ska qene ndonjehere e organizuar dhe mendon se ka te drejte te jape opinione. Rregullohuni njehere brenda partise pastaj flisni

 6. Deklaratat e Rames ne Kuvend tregojne deshperimin e madh te tij dhe zgjodhi sulmin si ” mbrojtja me e mire”.

 7. Me shume se vete Berisha, me shume se vete demokratet, me shume se padrejtesia qe iu be, me shume

  nga te gjithe ne kete fitore spektakolare te Berishes ka ndihmuar Rama. Perballe Rames te mbarsur

  me cilesite me negative si njeri dhe si pushtetar , bente nje kontrast te thelle formimi, cilesite dhe

  karakteri njerzor i Berishes.

 8. Ishalla demokratet i therrasin mendjes dhe heqin dor nga udh3heqja prej nje nongrate se do fundosen akoma me teprr

 9. Partia demokratike mori fund qe kur pranoi te vinte ne krye te saj nje person non grata si saliu. Shumekeq me vjen per nje opozite te katandisur ne kete mmenyre.

  1. Pederasted e Sorrosit e bene non grata. Na plasi kari per Ameriken o rrace Bythqirash. Po te vjen funfi o kurve se do ta shkerdhej mamin Erdogani

 10. Mos u ligshtoni o burra demokrate, se te gjithe keta qe shkruajne kundr PD jane jane te paguar dhe pa atdhe, kopila, jane mortja e morrit te kuq!

 11. Ty mor zagar te vijne mbrapa kulishet se i davarit me parate qe ju vjedh shqiptareve, e prandaj je xheloz e ….thua! O ti q…..nonen, une i maj me pare ata shkoje me shume me Berishen se me mu! Vere mire ne koke o rr…ari, shqiptareve nuk po i rruhet per ameriken kur amerika te mbron ty nje cope hajdut, injorant e tradhetar si ti! Ti mor qen e uren vendin tend, sikur ai ta ka fajin qe linde ketu sepse me ate semundje prej skizoferni, e per mendjen tende te semure duhet te kesh lindur ze…us,…. o mut…us!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.