• |
ide | kryesore

Berisha: Policia ka arrestuar Ballist Morinën në Kukës, lirojeni urgjent

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “facebook”, ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se tifozi i zjarrtë i Kombëtares Ballist Morina që mbahet mend për dronin në Serbi është arrestuar në Shqipëri.

Berisha bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të tij duke ftuar edhe organizatat ndërkombëtare për të drejtat e njeriut.


Theksojmë se ende nuk ka asnjë informacion nga autoritet shtetërore në lidhje me këtë pretendim të Berishës, por një postim gjihashtu nga faqia zyrtare e Ismail Morinës në “facebook” për ndalimin e tij në Kukës po qarkullon në media.

Postimi i plotë:

Rama me urdher te Beogradit arreston superfansin e kombetares tone Ismail Morina.

Kerkoj lirimin e tij urgjent.

Te dashur miq, me urdher te Edi Rames arrestohet sapo vuri kemben ne dheun e tij Ismail Morina si hakmarrje per dronin qe leshoi ne stadiumin e Beogradit me figurat e Ismail Qemalit dhe Isa Buletinit dhe qe harboi fare ultranacionalistet serb me ne krye serbomadhin Vuçiç.

Qe nga ajo kohe Ismail Morina eshte shnderruar ne njeriun me te persekutuar ne Ballkan. Rama dhe Vuçiç perkatesisht sherbimet e tyre sekrete kane montuar kunder Ballistit kurthe te ulta dhe sajuar akuza pa asnje baze.

Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e Morines dhe kerkoj lirimin e menjehershem te tij. Ju beje thirrje te gjitha organizatave nderkombetare te te drejtave te njeriut te nderhyne per lirimin e tij te menjehershem dhe te denojne persekutimin politik te Morines nga binomi famekeq Rama-Vuçiç. sb

13 Comments

 1. Edhe kroatet e mbajten pak dhe e liruan, edhe pse serbo-cetniket e kishin vendosur ne listen e Interpolit, Kurse shteti shqiptar e arreston. Akoma pa u fut ne Minishegne. Imagjinojeni si do tjetersohet politika zyrtare e shqiperise, pas Minishengenit. Respekte Ballistit per dronin, por kur erdhi Bregovici, qarkullonte nje deklarate sikur ky, ballisti,e perjkrahte, se sipas tij, duhej ndare politika nga arti. Besoj se ka qene fake news dhe nuk e ka thene ky, perndryshe, paska qene patriot sezonal, ose i nenshtruar nga presioni. Mos ndoshta do vije Vuco se shpejti ne Tirane, dhe duke kujtu pistoleten e Balistit, ka frike te vije, nqs Ballisti eshte i lire?

  1. Edhe e diskuton?! Këta të Rivdekjes janë tradhtarë të lindur, hipën në pushtet të vunë shkelmin. Shih baballarët e tyre çfar i bënë Shqipërisë.

   1. Po por sduhet ta leme Ramen te bej cte doje.Ai na mat pulsin, po e pa qe i leme rruge te lire, vazhdon ne cmendurinat e tij, po pa pengese, terhiqet, se shyqyr nuk eshte as trim qe te insistoje ne kokefortesite e tij kur sheh qendrese

 2. FATOS LUBONJA ,ANDI BUSHATI ,ARMAND SALLAKU DHE ALBIN KURTI TALLIN TRAPIN ME ZAGARIN E FRUSTRUAR DHE MJERUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE BATON HAXHIUT

 3. GENC RULI DHE ANDI BUSHATI TALLIN KARIN ME ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  ZENI I BABIT JA FUT KARIN NE PIDH ARMINA MEVLANIT-KURSE YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT LLAPEN NE BYTH EDI RAMES DHE KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CARLO BOLES BOLINO

 4. Keta turpin e kane heng me buke me kohe e me vakt .
  Asnjehrer nuk ju ka interesuar patrioti por militanti .
  Per pushtet shesin bythen dhe shqiperine po te lipset .
  Pushtetaret kane qene tradhtaret me te medhenj te ketij kombi

  1. Po njesoj jan te gjith keta ropqira politikan. Shan muti kaken. Ben Berisha si patriot, Salehu qe k arrestu Adem Jasharin per llogari te Serbis.

 5. eshte kapur me arme pa leje o shpellar vucidoli dhe shteti zbaton ligjet Ky nuk eshte shtet rrumpalle si ai i joti dikur….sot do te luash karten e patriotit ti o agjent i Serbise qe vrave dhe komandante te UCK? Ti qe deshe te sabotoje Rambujene? ti qe zhduke Remzi Hoxhen qe qe deshmimtar i takimit tend me kriminelin Milloshevic

  1. pidhi i sateme o te qifsha ropt mu ne verre . ate me arme duhet ta paise vete shteti o kurve e rrac karakurve .o te qifsha partine o prostitute patrie

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.