• |
ide | kryesore

Dy kandidatët që propozon KGL për Gjykatën e Lartë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme KLGJ ka vendosur që t’i propozojë Presidentit të Republikës emërimin në Gjykatën e Lartë, kandidaten Margarita Buhali dhe kandidatin Enton Dhimitri.


Ndërkohë, disa ditë më parë, Meta dekretoi si anëtar të kësaj gjykate edhe gjyqtarin Sokol Ngresi.


Tashmë, së bashku me Ngresin, Gjykata e Lartë bëhet me 13 anëtarë nga 19 anëtarë që duhet të ketë në total.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.