• |
ide | kryesore

Vrasja e rojes në Fier, shoqërohen në polici dy persona që ishin pranë vendit të ngjarjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy persona janë shoqëruar në polici, pas vrasjes së rojes së serës në Fier, mëngjesin e sotëm. Roja i një tjetër sere pranë vendit ku punonte 67 vjeçari dhe një çoban, janë shoqëruar për tu marrë në pyetje. Këta dy persona kanë qenë pranë vendit ku ndodhi krimi dhe u gjet i pajetë Petraq Gjika.


Gjithashtu po ushtrohen kontrolle në kodrën pranë serave dhe kabinës ku u gjet i pajetë roja, ndërsa dëshmia e të shoqëruarve pritet të jetë deçizive për zbardhjen e së vërtetës. Pistat e hetimit janë disa, nga konflitet e momentit e ato banale, deri tek konfliktet e mëparëshme që mund të ketë pasur viktima me persona të tjerë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.