• |
ide | kryesore

Harta e re gjyqësore, avokatët nga ‘Lezha në Sarandë’ në protestë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vendimit të Dhomës Kombëtare të Avokatëve për bojkotimin e seancave gjygjësore i janë bashkuar avokatë të disa qyteteve në vend. Në shumë qytete avokatët kanë qenë në unison dhe kanë refuzuar të jenë në seanca në shenjë proteste kunër hartës së re gjyqësore. Kësisoj, që prej orës 08:00 të mëngjesit të kësaj të marte, avokatët e Korçës, Lushnjës, Beratit, Gjirokastër e Përmet, Sarandë dhe Lezhë kanë bojkotuar të gjitha seancat gjyqësore, përveç masave të sigurisë. Bojkoti i lajmëruar i avokatëve ka shkaktuar paralizim të drejtësisë.


Bojkoti i të gjitha seancave gjyqësore nga ana e avokatëve do të vijojë nga sot e deri në datën 17.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.