• |
ide | kryesore

“Faleminderit Mané”: senegalezi zbarkon në Mynih, kontratë me Bayern deri në 2025, për Liverpool 40 milionë euro

-Instant, F1, Sport

Sadio Mané është një lojtar i ri i Bayern Mynih: sulmuesi ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me bavarezët, që skadon në vitin 2025. Goditje e madhe e kampionëve të Gjermanisë që e kanë identifikuar senegalezin si zëvendësues të Leëandoëskit dhe kanë paguar 40 milionë euro plus bonuse për ta rrëmbejë atë nga Liverpool. “Kur menaxheri im më tha për mundësinë për të shkuar në Bayern Munich, unë thashë po menjëherë. E imagjinova veten në këtë ekip. Për mua ky është klubi i duhur në kohën e duhur. Menaxheri im tha se kishte edhe kërkesa të tjera, por menjëherë ndjeva se duhej të zgjidhja Bayern. Më pëlqeu projekti sportiv i këtij klubi. Bayern është një nga skuadrat më të mëdha në botë dhe gjithmonë lufton për të fituar trofe. Kështu që ardhja këtu ishte një ide e mirë, vendimi i duhur”, tha sulmuesi për Bild.


Për arkat e Liverpool 40 milionë euro që janë një bonus i mirë për një lojtar 30 vjecar dhe me skadencë kontrate pas një viti. Anglezët i kanë dhënë përshëndetjen e tyre senegalezit, duke i shkruar: “Faleminderit Mane”.

1 Comment

  1. Ky senegaleizi Mane qenka identik si Bledi Mane, qe komenton gjithe diten ketu. Ja paska qi plaken ketij senegalezit me duket, kur punonte si zhigolo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.