• |
ide | kryesore

Qeveria ndryshon sërish çmimet e karburanteve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
vend, nafta, Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës në datë 29 Qershor 2022, në mbledhjen e radhës vendosi:


✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 249 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 237 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 242 lekë/litri,ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 230 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 83 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 71 lekë/litër për automjetet.
( Shënim: çmimi i shitjes për gazin e lëngshëm të automjeteve do të jetë çmimi i furnizimit në stacionet e furnizimit në pikat e karburanteve, ndërkohë që në pikat e tjera për konsumatorët familjarë dhe industrial çmimi nuk duhet të përfshijë akcizën).
🗓Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 29 Qershor ora 18.00 p.m dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

3 Comments

    1. Sa here pregatiten protesta Lideri Boteror ben ndonje levizje mashtruese si bordi, manipulimi i notave te provimeve te matures shteterore, ulja e cmimeve nga bordi etj per ti hedhur hi syve shqiptareve dhe per rruajtjen e kolltukut te tij. Ky njeri per kolltukinn e tij shkateron jo vetem shtetin por dhe familjen, thjesht nje i MARE qe ka mare zvare Shqiperine.

    2. Fiks, po vjen protesta dhe fillon ulja e çmimeve. Prite qe te heqe edhr ndonje takse para 7 korrikut. U dhje Rama ne kale… problemi eshte se pas 7 korrikut do e çoje ne 280 leke per te kompensuar “humbjet” e ketyre diteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *