• |
ide | kryesore

Bardhi i përgjigjet ashpër Berishës për vrasjen në Elbasan: Unë nuk jam babi i Zenit…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Gazment Bardhi reagon pas deklaratave të forta të kreut të PD, Sali Berisha, i cili bëri përgjegjës Bardhin për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, teksa u shpreh mes të tjerash se “Gaz Bardhi e keni dëgjuar të flasë. Është në burg Paplekaj. Ai heshti. Ai ishte në stafin e tij. Kishte shkuar atje për Gaz Bardhin dhe u krijua një komision parlamentar. Sigurisht që çështja do të hetohej dhe duhet të kërkonte hetimin e plotë”.


Lexo më tej: Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Berisha akuza të rënda Gazment Bardhit


Në reagimin e tij, Bardhi i kthehet ashpër Berishës, teksa i kërkon të presë me qetësi përfundimin e hetimeve për masakrën e Elbasanit dhe “ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit:

Babi Zenit” të pres me qetësi përfundimin e hetimit, dhe do kuptojë që unë as braktisë e as mohoj askënd. Ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit. Unë nuk jam “Babi i Zenit”, që nuk e njeh baxhanakun e tij për të mbrojtur Zenin!”, shkruan Bardhi.

18 Comments

 1. ti je bq muti, ti i ke lene te gjithe ne mes te rruges duke fillu nga protestuesit e cdo proteste o plehre njeri

 2. O bithqi… e ca flet o lango po paplekaj ishte ne shtepi me qera por ishte rehat ty o vemje e more nga shtepia sepse kishe frike ne Elbasan o lango dhe e le ne burg sic beje edhe me protestuesit ne protesta qe arestoheshin kot dhe i linit ne burg o pederast i ndyre o lole o sum Qi… e.

 3. O GB,a je mire or taj!!??
  C’lidhje ka Paplekaj me baxhanake e baballar o me Zenat!?
  Futu n’teme or ti.

 4. Je i perkedheluri i Parase qe rrjedh nga Bash-Rama sa te lane minister edhe kur kish mbaruar mandati YT…gjoja per te mbrojtur hajdutet e votes…ne 2017

 5. Felliqesira, idiote, skllever te lexhendes non grata jeni ju qe ne mungese te argumentit vete villni halene tuaj te qelbur. Baballaret tuaj akoma adhurojne Enverin, ju Saliun, Edin, Meten dhe te gjithe maskarejte e politikes. Ne fakt ju keto meritoni, nuk me vjen keq per ju dhe as nuk ju meshiroj.

 6. hahahahaha nuk jam babai zenit qe nuk njef baxhanakun te shpetoj zenin hahahaha shprehje e bukur Maloku eshte genjeshtar skandaloz dhe kete e dine te gjithe shqiptaret dhe nderkombetaret … Zaten shpellar

 7. “FOTO HISTORIKE: Sot PD kërkoi, që burgu i Spaçit dhe i Tepelenës të shpallen Muze Kombëtar.

  Mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto si kujtim me shënimin: “Kjo ishte qelia ku u burgos për herë të parë një kryetar opozite, me urdhër nga Presidenti Berisha”,Me ta mbledh mire bythen o salih ky fare bardhi,ku ke mbrritur o salih karaxhic berisha qe nje bythqire po ta mbledh rrup sup o malok

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.