• |
ide | kryesore

Berisha proteston në Tiranë, Rama ikën në Vlorë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në orën 19:00 Partia Demokratike ka thirrur sot protestë kombëtare, kundër qeverisë. Ndërkohë, që demokratët do të mbledhin qytetarët poshtë zyrës së kryeministrit, ky i fundit nuk ndodhet në Tiranë.


Mësohet se pikërisht në orën 19:00 kur dhe nis protesta, kreu i qeverisë ndodhet në Vlorë. Rama do të marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Vlorës, i cili hapet plotësisht.


Pak ditë më parë Rama njoftoi se Bypass-i do të hapej në datën 9 korrik, por tashmë është vendosur për t’u inauguruar, sot më 7 korrik. Më 16 korrik 2021, u bë fillimisht inaugurimi i pjesshëm i këtij aksi.


27 Comments

    1. Bëje më me lezet, jo kaq trashë. Nuk ecet gjithmon duke bërë zhurmë se një ditë do te te kthehet në fytyrë si bumerang.

  1. kryeministri yne nuk ka kohe per te humbur por si gjithmone eshte prane qytetareve dhe duke finalizuar projekte te me shume rendesi

  2. Nje proteste e kote nga ana e pdse pa piken e lidhjes keshtuqe mire ia ka bere qe ka ikir ne vlore se sdo merret me budalliqet e ktyre

  3. Normal qe do veproj kesgtu ai ska koh per te humbur me palavrat e berishes. Po punon gjithmon per te ardhmen e vendit . Ndersa berisha ben llogje lart e posht

  4. Te tjeret bejn budalliqe rama punon ska koh te merret me ju. Iu sugjeroj tbeni e ju tnjejten gje e mos te humbni koh me te till menyre

  5. PD-se i therin syte per investimet e rrugeve turistike qe ben Qeveria.. Por Rama duhet te jap nje pergjigje per kompanite fantazem te inceneratoreve. Pamvaresisht se c’ben SPAK, ai duhet te shkarkoje Ministren e Financave dhe administrators te Thesarif. Kete e kerkojne qytetaret, e kerkojne pensionistet qe u hoqi 3.000 lekshin.

  6. Tani mbyllini komentet. Hajdeni te Kryeministria,te lulishtet qe t’ju shpartallojme gjithe vrimat kurva mavi

  7. Rama ka ikur qe te inaguroje nje rruge se ka pasur raste gjat protestave kur ka pasur pune ka ndejtur aty ne kryeministri

  8. Nuk I ve faj tani qe balluku eshte dobesuar ja vlen nje nate ne vlore me valltaren e greqise dhe dy viza Jane ok

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.