• |
ide | kryesore

Mbyllja e e-Albania, shtyhet regjistrimi i fëmijëve në shkolla

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka vendosur që të shtyjë afatin e regjistrimeve në klasa të para dhe të dhjeta për një afat të pacaktuar, për shkak të mbylljes së përkohshme te e-Albania.


“Për shkak të sulmit kibernetik ndaj platformës e-Albania, e cila ndikon edhe procesin e regjistrimit për nxënësit në klasa të para dhe të dhjeta, kemi vendosur që afatin e regjistrimeve ta shtyjmë deri në një datë të pacaktuar.


Dëshiroj të garantoj prindërit dhe nxënësit se kjo ndërprerje nuk do të ndikojë aspak në procesin e regjistrimit, dhe se çdo nxënës do të ketë mbështetjen tonë të nevojshme deri në finalizimin e procesit.

Në vijim do t’ju informojmë përsëri për rihapjen e aplikimeve dhe afatet e reja të regjistrimit”, – shkruan Evis Kushi ne Facebook.


2 Comments

  1. O edi rama o te shkerdhefsha robt ty dhe kush te voton ty dhe te mban ty ! Ti je pushtus mer te qifsha aneten atje ku je ! E bone shtetin aplikacion , ke lon njerzit pa rroga pa pensione pa gjykata te qifsha zahon ne bythe. Te qifsha robt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.