• |
ide | kryesore

Mblidhen 23 deputetët e Bashës: Çfarë do bëjmë tani që PD e ka Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një grup deputetësh të Partisë Demokratike janë mbledhur pasditen e sotme në një nga hotelet e Tiranës. Mesohet se në takim janë 23 deputetë që njihen si “mbështetës” të ish-kryetarit Lulzim Basha.


Mediat raportojnë se në takim po marrin pjesë Kreshnik Çollaku, Gazment Bardhi, Dhurata Cupi, Helidon Bushati, Andia Ulliri, Ervin Salianji, Bledjon Nallbati, Arbi Agalliu, Lefter Geshtenja, Flamur Hoxha, Eralda Bano, Merita Bakiu, Kastriot Piroli, Ferdinand Xhaferraj, Emilia Koliqi, Seladin Jakupllari, Zheni Gjergji, Dashnor Sula dhe Grida Duma.


Sipas të njëjtave burime iniciatorë të këtij takimi kanë qenë deputetët Lefter Gështenja dhe Flamur Hoxha. Ata u kanë kërkuar kolegëve të japin mendime se si duhet të sillen tashmë që duket se Sali berisha ka marrë të gjitha “frenat” e PD-së. Mediat raportojnë se deputeti Ervin Salianji, ka kërkuar bashkimin me grupin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai është shprehur se deputetët demokratë duhet të ulen të gjithë së bashku. “Duhet të ulemi të gjithë bashkë, duhet bërë gjithçka për bashkim! Nuk mund të përjashtojmë dot realitete politike” – mësohet të jetë shprehur Salianji. Një pjesë e deputetëve mori pjesë edhe në protestën e 7 korrikut edhe pse ajo ishte thirrur nga Berisha. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Kerkoni leje kimete shterpes edhe per te shkuar ne halete….
  C’fare plehrash te qelbura…
  Akoma me lulekurven ramegonorrene dhe kimete shterpen e denuar nga Zoti.
  Mblidhi keta zgjebashe te nderkyer o Doktor Kampioni.

 2. Te PD e Berishes keta deputet mund ti begenisin per nje kafe deri ne vitin 2025, se edhe mund tju duhen, mbas vitit ne fjale te blejne kallama peshku e te dalin per gjueti. Si politikan na treguan se jane kot fare. I kishin te gjitha dhe i dorzuan te gjitha e me e bukura as qe kane kuptuar se sot jane askushi. Kur Berisha uleriste gjithandej kete treguan dhembet Bashes, kur nuk kishin as tru, as dhembe e as bythe!

  1. “Maloku” me i madh e antishqiptari me i madh eshte biri i atij qe te ka perdhunuar mamin kur ka pasur punuar brigadiere: Edvini!

  2. Maloku te shkerdhen robt si fillim. “Malokun” po te kene bythe ta mundin me vote. E provuan, dhe as grate e veta nuk i votuan keta bythqira leftista qe ndodhen stropje ne PD fale Lulit te “amerikonve” te Sorros.

 3. bashkimi nuk vjen duke share dhe trfulluar Askush nuk e di se ku eshhte shumica prandaj gjeni zgjidhje qe per mendimin tim fatkeqesisht nuk shoh drite ne fund te tynelit

 4. bashkimi nuk vjen duke share dhe trfulluar Askush nuk e di se ku eshhte shumica prandaj gjeni zgjidhje qe per mendimin tim fatkeqesisht nuk shoh drite ne fund te tynelit keshtu si jeni kurre skeni per te arrdhur ne pushtet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.