• |
ide | kryesore

FOTO LAJM/ Pas shkarkimit nga qeveria, Ahmetaj ulet me Damian Gjiknurin në Kuvend (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arben Ahmetaj nuk ka munguar në seancën e parë të Kuvendit pas shkarkimit të tij nga posti i zv.kryeministrit dhe Ministrit të Rindërtimit. Edhe pse ishte një seancë e shkurtër, e fundit për këtë sesion, Ahmetaj ishte në sallë.


Vendi që ai kishte zgjedhur ishte krah numrit dy të Partisë Socialiste, Sekretari të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri. Edhe pse dukej i buzëqeshur, Ahmetaj s’e ka fshehur pakënaqësinë me vendimin e Ramës. Kjo në fakt u vu re edhe në ceremoninë e inagurimit të Presidentit të ri të Republikës.


Ahmetaj e dinte vendimin më herët edhe pse ai u zyrtarizua nga Edi Rama të hënën e 25 korrikut. Arsyet e shkarkimit mbeten mister. Opozita nga ana e saj pretendon se vendimi i Ramës lidhet me dosjen e inceneratorëve. Megjithatë deri më tani s’ka asnjë zhvillim tjetër për këtë aferë miliona euro. ©LAPSI.al


4 Comments

 1. Si mafia. Iken nga zv kryeminister burri i botes dhe as nuk leshon ze fare. Zero koment. As “media” se pyet, as “partia=mafia” nuk shprehet. Asgje. Pret ne heshtje detyren e re nga kryemafiozi ose “koken ne thes” ne emer te se nje te mire me te madhe.

 2. Te gjithe kane vjedh po keta kan thyer cdo rekord. Keta e ligjeruan vjedhjen. E ben me mend qe ne fillim. Rriten te ardhurat ne buxhet duke forcuar mbledhjen e taksave, tatimeve, doganes etj, per te zhytur me pas duart thelle ne to. Ben ca pune publike, me shume ca fasada qe piktori deshtak ja do syri dhe me gja po bejm pune. Tenderat po te veteve ja dhane dhe parate i more ne form % skem e vjeter, e ditur. Rrriten borxhin, prap per te futur duart thelle e me thelle ne thesin e tij. Futen PPP, koncesionet etj, prap per te rikthyer parate publike ne perfitime private te po miqve e njerzve te tyre, dmth parate i erdhen mbrapsht. Me cmime rrugesh e bajpasesh ne harados, me inceneratore inegzistent, me toka shteterore e te ushtrise ne jug ne breg etj, etj, kan vjedh e po vjedhuin shum, po shum fare..

  1. Jevgu i kurves bashke me damke pisin e balle bushtrra ekane vendin ne burg.
   Por votat e shitura dhe te marra me dhune nga kriminelet kokepalare te te gjitha zhanereve….
   Shites ikonash
   Droges
   Cobane prostitutash
   kane blinduar me imunitet krejt hajdutet e rame gonorrese.
   Skeni pare gje akoma o dele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.