• |
ide | kryesore

Dënohet me 3 vite e 6 muaj burg ish-kryebashkiaku Fatos Tushe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Posaçme shpalli fajtor Fatos Tushen, i arrestuar ne qershor 2021 për shpërdorim dhe shkelje te barazisë ne tendera.


Nga 3.4 vjet burgim qe kërkoi SPAK gjykata vendosi 3. 6 muaj burg për ish-kryetarin e Bashkisë së Lushnjes.2 Comments

  1. Imagjinoni kete qe vetem se i hante mut goja e fliste kundra palloshit per 240 mije tender te perfunduar ku fitimi i kap apo nuk i kap 40 mije euro hengri 3 vjet e gjysem po per inceneratoret ku me i vogli ka vjedh 3 milion euro?
    pallosh keq do ti kesh punet , bej pregatitje per kapjen e sapunit ose futua nja 5 apo 6 nga ata qe ke ne krah qe te shpetosh bythen . Zezaket jane vene ne radhe , behet fjale per bythe kryeministri , nuk ndodh shpesh kjo pune .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.