• |
ide | kryesore

Kllouni i Beogradit/ Provokimi kroat që çmendi serbët

Të fundit

Revista kroate “Express” ka dalë me një kopertinë origjinale për Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç duke e protretizuar atë si klloun fashist, ndërkohë që është mbështjelë me flamurin kroat.


Tituli i kopertinës së datës 29 korrik është “Psikopati serb”, ndërkohë që dora e Vuçiçit është e ngritur sipër duke bërë përshëndetjen fashiste. Në hundë është një top i kuq duke portretizuar kllounin, raporton abcnews.al.


Gjithçka vjen pas refuzimit të Vuçiçit për t’i vënë sanksione Rusisë së Putinit që ka pushtuar Ukrainën si edhe kërcënimeve të vazhdueshme për luftë të qeverisë së tij ndaj Kroacisë dhe Kosovës.

Kujtojmë se Vuçiç është bashkëthemelues i Ballkanit të Hapur bashkë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

5 Comments

  1. Bravo kroatet. Serbet (mos ta personalizojme vetem te Milloshevici dhe Vucici, por te gjithe serbet njesoj jane), jane naziste, fashiste, barbare, kriminele qe kane dhene prova cdo gjenerate e tyre qe kur zbriten ne Ballkan.Si spo dime te jemi unik te gjithe politikanet shqiptar ne Ballkan dhe ta shfrytezojme dhe forcojme aleancen shqiptaro-kroate ne vecanti por dhe te krijojme aleancen anti serbe, “FREE balkan”-in e vertete, per ta shperbere Serbine dhe mbetjete serbe te eksportohen ne origjine andej nga erdhen .

  2. hahahahahaha. po ku e dine kroatet e gjore qe ka nje klloun edhe me qesharak se ky qe di shqip dhe ka pasaporte shqiptare me banim ne surrel….. dhe qe ia kalon ketij ne foto per nga servilizmi ndaj sllaveve!

  3. Kroatet, Sllovenet jane shtetet dhe shtetasist me te rregullt. Dhe jo se bene kete karikature qe mire e bene, por te stili nordik te jeteses modeste i ben te vecante e te jashtzakonshme. Hats off!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.