• |
ide | kryesore

PD publikon 5 pyetjet e radhës për SPAK: Paguhet shumë për ta varrosur aferën e inceneratorëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Jamarbër Malltezi, në një deklaratë nga selia blu, ka akuzuar organet e drejtësisë se janë “bashkëpunëtore” në aferën e inceneratorëve.


Sipas tij, drejtësia dhe Soros i ndajnë paratë bashkë, ndërsa shtoi se po paguhet shumë në mënyrë që afera e inceneratorëve të varroset.


“Paguhet shumë për ta varrosur aferën e inceneratorëve, me të cilën kanë vjedhur 105 milion euro deri tani, dhe vijojnë çdo ditë. Jo vetëm para’ të shqiptarëve, por edhe taksapaguesve europianë.
Bashkimi Europian ka dhënë 4 milionë euro për përafrim legjislacioni mjedisor përmes projekteve STEMA dhe Selea. Sapo u sinkronizuan ligjet, u hartuan Strategjia dhe Plani Kombëtar i Mbetjeve.

Këto u injoruan dhe u vrapua pas një propozimi të pakërkuar për inceneratorë.

Inceneratorët bien ndesh, qoftë me strategjinë, qoftë me planin e veprimit të financuara nga Bashkimi Europian.

 

Pesë pyetje të thjeshta për SPAK:

1. Pse u dhunua Strategjia dhe Plani Kombëtar për Menaxhimin e Mbetjeve që ishin në fuqi?

2. Pse u firmos kontrata, ndonëse APP kish sqaruar se procedura ishte e kundraligjshme?

3. Edi Ramën e zuri ndonjë hall i madh apo bëri ndonjë pazar po kaq të madh që firmosi kontratë në kundërshtim me ligjin?

4. Pse u mashtrua sikur kompania e sapokrijuar kishte eksperiencë të madhe me incenerimin? Si qëlloka që miqtë e Edi Ramës dhe Arben Ahmetajt qenkan ‘nonat e incenerimit’?

5. Çfarë halli apo pazari e detyruan Edi Ramën që gënjeu sikur u kryen 10 procedura brenda 1 dite?
Këto janë pyetje shumë të thjeshta për shqiptarët, por shumë të vështira për drejtësinë e Soros.
Ne kemi një përfundim: Të gjitha këto ndodhin sepse ata i ndajnë paratë së bashku”, tha ai.14 Comments

 1. Ske faj ti qe kakaris mor plehre por ata legenat e drejtesise qe i ka tredh saliu qysh ne djep sa kan frike me i permend dhe emrin. Ti duhesh fut ne nje qeli me ato te inceneratoreve te beni dashuri aty brenda.

  1. Mesa dihet , Hitleri kishte si hobi pikturën, e në “fjalimet” e tij bënte gjeste prej psikopati.
   Hitleri me partinë e tij “naziste” , kishte akaparuar të gjitha pushtetet në Gjermani.
   Para se të niste luftën e tij kriminale, kishte bërë marëveshje sekrete me Stalinin, diktatorin komunist të Rusisë.
   Kur shkruan koment në emër të Hitlerit, a mos ke parasysh Edvin Ramën se ai i ngjet atij më shumë se çdo politikan tjetër shqiptar ?

 2. Spaku ka drejtues ish hetues e prokurorë të enver hoxhës.
  Ka prokurorë fëmijë te partisë e sigurimsash spiunësh

  Spak paguhet me 5 milion lekë.në muaj. Hetojnë me vendosmëri vepra penale kardinale si arkat me peshq, emerime mesuesish, 5 mijë leksha të rrugores komisionerë të vdekur etj edhe ylli ndroqit ja qepën dosjen për 7 ditë pasi u regjistrua kallëzimi, e donte lali eri me çdo kusht.

  Spaku ska ça bën sot se gati eshte do kish hapur spacin ternovën dhe qafen e barit përsëri.

  Reforma në drejtësi ishte plani i ramës. Dështimi është i qartë fare. Vetem kimetja vazhdon merr lekët e ramës për qoka publike

 3. Boll fjale . Boll se na rruajtet karin .
  Kur nuk marrin vesh me fjale atehere hyne ne pune forca . Ndrini miletin ne revolucion dhe boll me fjale .
  Forca te filloje kundra SPAK-ut . Ata duhet ta kuptojne se nese nuk ka ndeshkueshmeri ne nivelet me te larta , atehere te paret qe do ta pesojne jane vete anetaret e SPAK-ut e pastaj me radhe . Pesim , nenkuptoj dru hashiqare deri ne hedhje ne kosha plehrash e gropa haleshe . Protestat duhen bere para kurvave te SPAK

  1. Megjithë problemet që mund të kenë Berisha e Meta si politikanë, ata kanë një familje normale tradicionale shqiptare.
   Është dikush tjetër në pushtet, që mezi ka krijuar familje në moshën 50 vjeçare, me tre fmijë me prindër të ndryshëm.

 4. SPAK paguhet per te mos cuar ne bangat e te akuzuarve hajdutin ,kriminelin dhe minuesin e demokracise Salih Dordolecin dhe spiunin e sigurimit dhe hajdutin e floririt Ilir Meta

 5. O bo KAPS , spirrre prej vitesh.

  Kur mbaru fjala fillon palla, por dhe palla nuk thirret me komande , as me date e as me ore.

  Palla ose fillon ose han … perdite me deklarata 🙂

  Me duket se i moren paret e amerikonve dhe po i hajne me shoke per te miren e partise, e qyareve populli (kush e ha) u thojne prisni sa te mbije bari ri qe ta hani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *