• |
ide | kryesore

“Drejtësi për Jonadën”, protestuesit spërkasin me bojë të kuqe Ministrinë e Brendshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qytetarët në protestën e zhvilluar për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia, kanë hedhur bojë të kuqe në muret e Ministrisë së Brendshme. Gjatë fjalës së tij, një prej protestuesve u shpreh se kjo ngjyrë e kuqe simbolizon gjakun e shkaktuar nga kryeministri Edi Rama si dhe ministrat Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro. Kjo është protesta e dytë e zhvilluar pas tragjedisë së Himarës. Protestuesit u zhvendosë n me pas te Kryeministria.2 Comments

  1. Për të çuar deri në fund mallkimin që ka prekur opozitën nga cinizmi i Sali Berishës për ta keqpërdorur atë për hallet e tij, ata që drejtuan sot opozitën janë gjithë figurat qesharake të shoqërisë civile të Berishës, d.m.th. militantët më qesharakë, dhe më të papranueshëm në opinionin publik.Keta shpellkare e ngjallen vajzen,por nuk kuptojn qe po e perdorin ne menyren me te keqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.