• |
ide | kryesore

Olivia Wilde fiton betejën e parë të kujdestarisë kundër aktorit

-Instant, Paparazzi, SliderPeticioni i kujdestarisë së Jason Sudeikis kundër Olivia Wilde është hedhur poshtë pasi një gjykatës deklaroi se shteti i fëmijëve të tyre është Kalifornia.

Aktor i “Ted Lasso” ngriti një çështje kundër Olivia-s  në gjykatën familjare të qytetit të New York për dy fëmijët e tyre në tetor 2021.

Ndërsa Wilde dëshiron që  djemtë e tyre , Otis, 8, dhe Daisy, 5, të jetojnë në Los Angeles dhe në Londër , ku banon i dashuri i saj, Harry Styles , Sudeikis dëshiron të jetojë me ta në Brooklyn. Ai tani po përgatitet të kthehet nga Britania e Madhe pas përfundimit të xhirimeve të sezonit të tretë të  “Ted Lasso”.

Sidoqoftë, çështja e tij fillestare tani është hedhur poshtë pasi një gjykatës zbuloi se NY nuk ishte vendlindja e fëmijëve, sipas dokumenteve të gjykatës. Wilde paraqiti një peticion për të “përcaktuar marrëdhëniet prindërore në Gjykatën e Lartë të Kalifornisë, në LA”, më 17 maj, thuhej në dosje, dhe ekipi i saj ligjor bëri një përpjekje për të pushuar ligjërisht çështjen e Sudekis më 18 maj. Kjo do të thotë se çështja do të ka të ngjarë të vazhdojë në Kaliforni.

Një dosje ligjore, e parë nga Page Six dhe e nënshkruar më 5 gusht nga Danielle M. Rodriguez, Esq. Avokati i Gjykatës-Gjyqtar, thotë: “Gjyqtari Powell dhe ky gjyqtar ranë dakord që New York nuk ishte vendlindja e fëmijëve por,Kalifornia. “Prandaj, për arsyet e deklaruara në procesverbal më 15 korrik 2022, kërkesa e të paditurit pranohet. ”

Daily Mail  raportoi se Wilde ishte zemëruar pasi iu dorëzuan dokumentet ligjore ndërsa ishte në CinemaCon në Las Vegas në prill, duke promovuar filmin e saj të ri, “Don’t Worry Darling”.

Në një dosje gjyqësore të datës së muajit të kaluar, aktorja u shpreh se Jason po përpiqej ta vinte në siklet dhe ta “kërcënonte” në mënyrë agresive kur  i dorëzoi dokumentin në skenë.

“Veprimet e Jason-it kishin për qëllim qartësisht të më kërcënonin dhe të më kapnin në befasi. Fakti që ai donte të më vinte në siklet profesionalisht dhe ta ekspozonte konfliktin tonë personal në publik në këtë mënyrë është jashtëzakonisht në kundërshtim me interesat më të mira të fëmijëve tanë,” argumentoi Wilde.

“Meqenëse Jason e ka bërë të qartë se ne nuk do të jemi në gjendje ta zgjidhim këtë për hir të fëmijëve tanë jashtë sistemit gjyqësor, unë ngrita një kërkesë për kujdestarinë në Los Angeles.”

Megjithatë, një burim i afërt me Sudeikis i tha ekskluzivisht Page Six se aktori “nuk kishte njohuri paraprake për kohën ose vendin ku zarfi do dorëzohej dhe ai kurrë nuk do të pranonte që Wilde t’ia jepnin në një mënyrë kaq të papërshtatshme”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *