• |
ide | kryesore

Lidhjet me kartelin Sinaloa, Rama: E neveritshme! Nuk jetoj për të ngrënë më shumë dhe për të jashtënxjerrë akoma më shumë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rama, inflacioni, cmimet, rajon

Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët në rrjetet sociale dhe me gazetarë, kryeministri Edi Rama është pyetur lidhur me aludimet në një media meksikane se disa shqiptarë kanë lidhje me kartelin e Sinaloa dhe pastrojnë paratë në Shqipëri. Po kështu kryeministri u pyet edhe për aludimin se një prej biznesmenëve, ka takuar edhe Ramën. Kryeministri e quajti absurd faktin që mediat shqiptare, marrin të mirëqenë akuza të një media meksikane, pa bërë asnjë verifikim dhe godasin “një familje të tërë shqiptare”. Rama i quajti akuzat “të neveritshme” dhe tha se nuk ka lidhje me asnjë kartel.


LEXO EDHE: Përplasja për kazinotë/ A hynë në Vlorë paratë e kartelit të Sinaloas?


“E para e punës, nuk besoj se ka ndonjë dallim të madh mes medias në fjalë dhe medias tuaj. Është e njëjta gjë. Mund të thuhen të vërteta dhe shumë gënjeshtra. E konsideroj të neveritshme që me një copë letër që del diku, kudoqoftë, merret një familje e tërë shqiptare dhe kryqëzohet nga mëngjesin në darkë, pa pyetur kush jeni dhe me çfarë merreni. Lidhet njeriu më i kërkuar në botë, pasuria e të cilit përllogaritet se është më e madhe se GDP-ja e Gjermanisë. Çfarë lidhje ka një njeri me pasuri të tillë të pastrojë paratë me një hotel me më pak se 100 dhoma në Vlorë?!

Si bëhen këto gjëra pa asnjë verifikim? Thjesht kap emra, përplasi pas murit, ngriji dhe uli trafikantë, ngriji dhe uli, ju qofshi dhe Zoti ju pastë në kujdes. Unë jam krejt i pafuqishëm për të bërë çfarëdolloj gjëje tjetër. Nuk kam asnjë lidhje me asnjë kartel, nuk jetoj për të ngrënë më shumë dhe për të jashtënxjerrë më shumë. Jetoj për disa gjëra të tjera që nuk ka asnjë mundësi t’ua shpjegoj. Ju kam lënë Zotin të gjithëve që bën këto përralla dhe që përfshihen në një valë sulmesh. Shkatërrojnë jetë njerëzish dhe familje. Doli një artikull atje dhe mbushet gjithë rrjeti i kanalit të Vatanit këtu me një llumhane që nuk di se si bëhet për ta frenuar”, tha Rama.


31 Comments

   1. Ate po mendoja dhe une. Si flet nje kryeminister me kete gjuhe rrugaci/Po te jete ne vend tjeter ugjentisht neser dhjetera mijera vete i bllokonin hyrjen dhe i kerkonin doreheqjen. Pervec qe kur nxefet dhe mbrohet me kaq pasion, pikerisht athere eshet fajtor.Mos harroni tek debati per ineciatoret, se cfare mbrojte i bente vetes,dhe ja ku doli qe kishte gisht bashke me Veliajn

 1. /Rama: E neveritshme! Nuk jetoj për të ngrënë më shumë dhe për të jashtënxjerrë akoma më shumë!/

  Edhe lajm për nevojat e tua biologjike kishim mangut …. Rri, për kokën tënde se erdhi dreka, … Sa për ushqim, ti e ke ngrënë turpin me bukë. Po ti jepi vëlla jepi!

  1. Miri , ti thua qe i gjati ine e ka ngrene turpin me buke , ndersa une mendoj se kjo vemje me futyre njeriu qe per fatkeqesine tone kombetare e kemi edhe kryeminister nuk ka pas ndonjehere turp . Biles nuk e njeh nocionin e turpit , ky as skuqet e as nxihet por te sheh ne kokerdhok te syrit sa here genjen e mashtron .

 2. Bej sa me shume dalje te tilla o hajdut qe njerezia te njohin me mire .
  Ne nentor do ta kuptojne me mire shqiptaret qe ti gjithmone ja ke fut dysh .

 3. He te qifsha robt, ta kane vene kapistallin keq o qelbesire po nje do te heqe ty, o kartelet do te heqin vete ose populli sepse eshte e thjeshte: Mafiozat nuk i kenaq te gjithe njesoj ndersa popullin e thjeshte jo qe se kenaq fare por ja ke nxire jeten. Nga te dy anet je i qire ne tajare o shoku kryemafioz.

 4. ti nuk ke turp kur te qijne ne byth e jo me te genjesh e vjedhesh.keto troje nuk kane pasur ndonje here hajdut me te madh se ti o biri i kurves.

 5. fiksim e ka ta lidhi vrimen e gojes me vrimen e bythes

  jo por gjo, po ne 2013 e zgjodhet si njeri modern e me shije, ndryshe nga maloku, apo jo

  merini ere tani zgjedhjes moderne qe bete

 6. Nuk e dija qe jashteqitjet mund te hane e pastaj te jashteqesin.
  Po ti je jashteqitja me e ndyre e ketij vendi.

 7. Edhe ne nje shkrim tjeter tek Lapsi ne oren 16:20 filluan me komande kurvat mavi te hane mut me shumice.

  1. Nuk esht tem o shoqja zana e partis jepet deklarata e km qe fatkeqsisht esht trap e ty te pelqen se te jep dicka,,,,vet km do te behet lajm

 8. Ja nje nga temat ishte per te lare breket me 30 grade. Ti elsa do te mbash me breke?
  Te pakten ta lash pjeshken me piçkela.
  Shampo vetem per pjeshka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.