• |
ide | kryesore

Sherri/ Përplasen në parlament Grida Duma dhe Elisa Spiropali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
duma spiropali

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali dhe deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma janë përplasur në seancën e kësaj të enjteje.


Ishte Duma ajo që i përmendi “Skënderbeun”, Spiropalit ndaj kjo e fundit nuk ka e ka lënë me aq. Spiropali e quajti Dumën delirante dhe si “person që ka më shumë formë se përmbajtje”.


Gjatë fjalës së Spiropalit, deputetët e opozitës përplasnin duart mbi tavolina duke kundërshtuar fjalorin e saj.

PJESË NGA DEBATI:

Grida Duma: Ne kemi një inkoherencë të madhe, e kemi për Shqipërinë. Përpiqemi që të jemi në atë modestinë tonë për të qenë konherencë për të qenë me Skënderbeun. Jeni inkoherente…

Felaj: Do e ndërpes fjalën, ju mund t’i bini bankave dhe çdo gjë tjetër. Por ajo që është e shkruar do zbatohet.

Spiropali: Po ç’keni pse nuk doni përgjigje?

Felaj: Çdo njeri ka rregullore dhe Kushtetutë para, lexoje dhe nëse nuk e gjen, largohem unë nga kjo sallë.

Spiropali: Nuk e dëgjova me vëmendje deputeten, ka një spirrë verbale. Arrogante, e vrazhdë. Është triumfi absolot i formës mbi përmbajtjen. Gjeti kohë që baltën ta hidhte dhe mbi mua, nuk e marr dot inat. Sepse lavjerrësi i saj politik flet më shumë se gjithçka tjetër. Luli i mirë, Luli i keq. Berisha, i mirë, Berisha i keq.

Duhet të iki, duhet të kthehet. Dhe vetëm kësaj inkoherence iu përgjigja. Vetëm mund të qesh. Nuk ka make-up që i mbulon këto mangësi. Duke perifrazuar edhe shprehjen. Patjetër që lind, nuk bëhesh. Kështu vlen edhe për politikanët. Shëndet zonjë, zoti qoftë me ty, por duket se ti nuk je me të.

Grida Duma: Koeficient i ulët inteligjence, kur përmbajtësisht të shqetëson forma. është çështje trashësie, e ke ti këtë. Tani pse ia hoqët zonjës Bano fjalën, pa e ditur se çfarë ishte?

Video më poshtë:


17 Comments

  1. Shoqja e shkolles se mesme pse kush esht grada kshu apo sali berisha dhe ilir meta po koto kush jan po juve kush jeni qe shani Elisa Spiropalin apo thoni kshu ju llumi sali berishes dhe ilir metes do shajim ne jemi trima ne po e verteta esht se ju nuk jeni as te fort as trima po jeni ca lepuji qe fshiheni mbas nje shkurre dhe godisni me gur ju jeni ca pijeneca parazita qe zdoni as pun as zanat po doni pare qyl pa punuar fare jo pjellat e sali berishes doni nje shtet piramidal

 1. Sa herë socialistët përballen me ndonjë skandal të rëndë korrupsioni dhe papërgjegjësi në qeverisje, natyrisht që zgjojnë dhe zemërim qytetar. Sapo njerëzit vendosin të protestojnë dhe të përballen me socialistët, shfaqet Sali Berisha dhe qytetarët kthehen në shtëpi të dëshpëruar, pasi u duket se i pret një e ardhme më e zezë.

  Sa herë socialistët dështojnë me reforma dhe ngjallin pakënaqësi popullore, shfaqet Sali Berisha si alternativë dhe njerëzit kafshojnë gjuhën.Po syrin pse ja luajti nje socialisti Grida e salianjit,nxirreni videon e grides ne kuvend sot

 2. Pushteti I pidhit! Mund te tallemi sa te duam por ketyre kurvave I eshte lejuar t’jua vene syrin karrikeve respektive te kryetarit dhe nuk eshte cudi qe njeren ta kemi mbi koke pas shume vitesh apo pak dekadash. Eshte nje katastrofe te ciles me se shumti ja hapi deren Rama ne forme shakaje apo loje perverse po qe mund te na kthehet shpejt ne drame.

  1. Neri o injorant para se te flasesh per Elisa Spiropalin laji gojen tende te qelbur idjot se ju shpellaret e sali berishes vetem me fjal banale shani e keni gojen shum te piset ju shpellaret e sali berishes vetem kete gje dini te beni te shani ven e pa ven te mallkoni te genjeni te shpifni dhe te sajoni historira

 3. Ky debati i grifshave, Spiropali e Duma, te cilat kujtojne se jane “kutia e mendjes” eshte vetem vulgaritet parlamentar veshur me Prada…

   1. Neri o injorant para se te flasesh per Elisa Spiropalin laji gojen tende te qelbur idjot se ju shpellaret e sali berishes vetem me fjal banale shani e keni gojen shum te piset ju shpellaret e sali berishes vetem kete gje dini te beni te shani ven e pa ven te mallkoni te genjeni te shpifni dhe te sajoni historira

   2. O injorant Elisa Spiropali esht zonje grua dhe nje zonje shum e nderuar dhe esht shum e ndershme se e ka inat surrati jot dhe nxjerr lloji lloji fjalesh per Elisa Spiropalin ju idjotet skeni len ministre pa share dhe injoruar po Elises dhe te gjitheve zonjave ministre ti idjot ti marrsh te keqen

  1. O injorant mos e krahaso Elisa Spiropalin me Grada Dumen se Grida Duma nuk esht as sa thoji i Elises Elisa Spiropali esht zonje shum e nderuar prandaji mos i fut ne nje thes

 4. Kane nje ndryshim grida është e shkolluar
  Megjithëse nuk me pelqen fare
  Kurse kjo e gjithë mjaftistet janë me kurse6 mujore

  1. o Katanari po dhe Elisa Spiropali esht shum e shkolluar qe ta dish ti Elisa Spiropali ne vitin 1999 ne moshen 16 vjeçare nxenese ne gjimnazin Qemal Stafa Elisa fiton nje burse studimi nga UWC (United World Colleges) si nje nga 5 gjimnazistet me te mira ne Shqiperi dhe diplomohet ne Lester B. Pearson College, Kanda. Rezultatet e larta i japin mundesine te fitoje nje burse Universitare ne Mount Holyoke College Massachusetts, SHBA, ku diplomohet ne 2005 me titull nderi ne dy dege Universitare, Politike (Politics) dhe Ekonomi me speclizimi ne Ekonomi Politke dhe Ekonomi Zhvillimi. Elisa permes bursash merite ka udhetuar dhe studiuar edhe ne vende si Argjentina (burse merite Mount Holyoke) Britania e Madhe (Chevening/ OSI), dhe ka fituar nje eksperience multikulturale te cilen e çmon si te pazevendesueshme prandaji ti idjot dhe ju idjotet qe shani Elisa Spiropalin tju vije turp se Elisa Spiropali esht zonje shum e nderuar dhe e shkolluar dhe esht shum e pergatitur dhe ju shpellaret e sali berishes boll shpifet per Elisa Spiropalin apo ju djek juve idjoteve kur Elisa ju perplas ne fytyr ashtu siç e meritoni dhe jua nxjerr te palarat ne shesh aty ju djek juve dhe filloni te shani me fjale banale Elisa Spiropalin dhe çfar nuk shpifni per Elisen po turp tju vije njerez te ndyre ti dhe ju idjotet qe shpifni pet Elisa Spiropalin ju Elisa Spiropalit ti merrni te keqen se ju shpellaret e sali berishes vetem kete gje dini te beni te shani ven e pa ven te mallkoni te genjeni te shpifni dhe te sajoni historira

 5. o Katanari po dhe Elisa Spiropali esht shum e shkolluar qe ta dish ti Elisa Spiropali ne vitin 1999 ne moshen 16 vjeçare nxenese ne gjimnazin Qemal Stafa Elisa fiton nje burse studimi nga UWC (United World Colleges) si nje nga 5 gjimnazistet me te mira ne Shqiperi dhe diplomohet ne Lester B. Pearson College, Kanda. Rezultatet e larta i japin mundesine te fitoje nje burse Universitare ne Mount Holyoke College Massachusetts, SHBA, ku diplomohet ne 2005 me titull nderi ne dy dege Universitare, Politike (Politics) dhe Ekonomi me speclizimi ne Ekonomi Politke dhe Ekonomi Zhvillimi. Elisa permes bursash merite ka udhetuar dhe studiuar edhe ne vende si Argjentina (burse merite Mount Holyoke) Britania e Madhe (Chevening/ OSI), dhe ka fituar nje eksperience multikulturale te cilen e çmon si te pazevendesueshme prandaji ti idjot dhe ju idjotet qe shani Elisa Spiropalin tju vije turp se Elisa Spiropali esht zonje shum e nderuar dhe e shkolluar dhe esht shum e pergatitur dhe ju shpellaret e sali berishes boll shpifet per Elisa Spiropalin apo ju djek juve idjoteve kur Elisa ju perplas ne fytyr ashtu siç e meritoni dhe jua nxjerr te palarat ne shesh aty ju djek juve dhe filloni te shani me fjale banale Elisa Spiropalin dhe çfar nuk shpifni per Elisen po turp tju vije njerez te ndyre ti dhe ju idjotet qe shpifni pet Elisa Spiropalin ju Elisa Spiropalit ti merrni te keqen se ju shpellaret e sali berishes vetem kete gje dini te beni te shani ven e pa ven te mallkoni te genjeni te shpifni dhe te sajoni historira

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.