• |
ide | kryesore

Kim: Nuk do të ndodhë që të takohem me Berishën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berishën

Ambasadorja Yuri Kim ka folur për marrëdhëniet me Partinë Demokratike. Ajo sqaroi se pse takohet me Alibeajn dhe jo me Berishën. A është kjo një mbajtje krahu. Kim thotë jo dhe se nuk mund te takohet me Berishën.


“Nuk është garë popullariteti për ne. Për ne ka të bëjë me shtetin ligjor. Ne u takuam me Z. Alibeaj në detyrën e tij si kryetar i grupit parlamentar dhe si kryetar në detyrë i Partisë Demokratike. Mendoj se është shumë e rëndësishme që të jemi të qartë mbi shtetin ligjor. Nuk mund thjesht të shkosh në anën e atij që ka më shumë pushtet. Do të ishte paligjshmëri.


Për ne, si institucion, për mua si përfaqësuese e Shteteve të Bashkuara dhe Presidentit, unë takohem me njerëzit që njihen nga ligji. Këtë do të vazhdoj të bëj.

Mund t’ju them se në asnjë moment nuk do të jetë e mundur për mua apo për ndonjë zyrtar të Shteteve të Bashkuara që të takohet me dikë që të përcaktuar nga Sekretari i Shtetit për korrupsion madhor apo për minimin e demokracisë. Kjo nuk do të ndodhë” – tha Kim në Opinion. ©LAPSI.al


28 Comments

  1. Nuk eshte pune popullariteti o te sherdhefsha LgBt. Eshte ceshtje vote dhe vota i jep legjitimitet atij qe ti sdo ta takosh. Thuaj sdua ta takoj sepse kshu eshte direktiva e Aleks Sorrosit (padroni i vertete jo vetem i Kimit por dhe i gjithe leftisteve ne pushtet ne UsA), por jo se nuk eshte ai kryetari legjitim. Hajde qelbesina se se keni te gjate, zgjedhjet e senatit ne Nentor do e shikoni ku do perfundoni si parti e degjeneruar leftisto marksiste qe eshte PDja amerikane.
   Do vije dita qe do e takosh o shurre ne mos ti zevendesi jot sepse legjitimitetin e nje lideri ja jep vota dhe jo deshirat tuaja se ke kukull doni te keni ne pushtet e ke kukull ne opozite.

   1. Ka shum mundësi ti vjedhin edhe zgjedhjet e nëntorit siç vodhën Trump 2020. E kan bër ves tani. PD amerikane është shndërruar në një forcë destruktive për Amerikën dhe për gjith botën. Andej vijnë urdhrat.

  2. Tamam e kujt i plasi rraku???

   Ska problem fare , po ti sikur doje te hanim bar te qifsha rracen

   Leket i more te rama?? Vazhdon me lojen?? Po kujt i plasi se ca do besh ti?? Po na jep gje buke ti??? Pervecse se po na vjedh me ramen sje tu bo gjo tjeter per ne, kshu qe mos ha karin shko beji llape me.anjeza majen

  3. “It’s hard to argue with the notion that money can buy lots of influence. Consider George Soros for example, a big spender with ties to more than 30 predominantly liberal news outlets, including the New York Times, the Washington Post, the Associated Press, NBC and ABC. Since 2003, Soros has spent more than $48 million funding media properties…often funding foundations which in turn, fund other organizations. This arrangement makes complete outside accounting nearly impossible because the media component of the support is hard to track.”

 1. Kurre s’do ta kishim menduar para disa vitesh qe do te vinte koha t’i thonim me plot gojen nje ambasadoreje amerikane “IK QIHU MOJ BUÇË!”

  1. Po se ke.i qene naive ne kulm dhe e kemi.mbivleresuar ameriken e cila ka pas nje fare dinjiteti , tani kane nja 15 20 vjet jane bere palaco fare . .

  2. Une i kam tuene Amerikes ik Shkerdhehu qe kur premtoi cekun e Bardhe ne fillim te 1991 dhe e drodhi. Vende Shkerdhate cifuto zionist jane Anglia, Amerika dhe Izraeli

 2. Te rroj partia, me shokun sali. Dollia e pare per te. Ta kemi me jet te gjat. Dhe te fort. thotë:

  Komentet e injoranteve ketu.
  Po mbaj barkun me dore.
  Po me vjen tu dhjes ne goje te gjithve. Injorantet behen edhe me largqoftin. Vetem mos tu shahet lideri.
  Enveristet nuk vdesin kurr.
  Cdo koh ka enveristet e vet.

  1. Ik or bythqir muti se nuk ja ke haberin ca po ndodh. Ju dini vetem te hani sufflaqe, te dhisni dhe ti beni blowjob Ramazanit. Meqe jeni te mire ne ket te fundit, hajde na e merni ne goje dhe ne o rilinds travestit.

  2. “It’s hard to argue with the notion that money can buy lots of influence. Consider George Soros for example, a big spender with ties to more than 30 predominantly liberal news outlets, including the New York Times, the Washington Post, the Associated Press, NBC and ABC. Since 2003, Soros has spent more than $48 million funding media properties…often funding foundations which in turn, fund other organizations. This arrangement makes complete outside accounting nearly impossible because the media component of the support is hard to track.”

  3. ja moret ne goj serbit,rusit,kinezit,amerikanit.na e merni edhe ne demokrateve.yt far e ndyre qe vetem monstra pjell.

 3. Turp të ketë kjo monstër që përfaqëson shtetin e madh të ShBA,në demokraci vendos vota kush është kryetar partie jo ambasadori as Sorosi,punë e madhe që nuk takohesh me Berishën ti,as ma shumë që e zë në gojë Berishën, ma shumë i rritet mbështetja atij,si në Shkodër që shkove para zgjedhjeve të 6 shkurtit dhe shave Berishën,ai fitoi aty me kandidatin e PD.Ambasadre e ShBA je figura me e urryer për popullin shqiptar ,je sikur të vije nga corea e veriut,sikur të ishe e Kim Jong,turp të kesh,kur do të vij koha mos të shohim surratin më se na shkatërrove demokracinë na ktheve në diktaturë,lavire e Sorosit dhe Edi Ramës.

  1. Sa here te shoh moj shterpe e denuar nga Zoti …..
   Me shume na e shpif, ti me bastardet e tjere perverse te sorrokurvit plak…
   Gonorre e kazermave me zezake te Guam-it.
   atje te kane perdhunuare batalioni dhe te kane lene shterpe nga mendja dhe trupi.
   Bushter e ramutit
   Bjeri llapes me haremin spiuno bolshevik te bastardeve te bllokut….
   Dhe kendoni “ bella ciao…”

 4. Po si plas Berishës për ty moj neokomuniste.Kalibri i Berishës me mediokritetin tënd!!! Dhe nëse do ishin kushte të tjera pra pa nongradën do të takonte për respekt të detyrës por ama do plaste në fytyrë ato bëmat e tua.

 5. Ju te PD sikur na ngjallni Enverin. Po na beni te besojme qe Enveri nuk ja ka fut aq kot kur shante Ameriken. Sikur u ben ca si shume keta ambasadoret e SHBA qe i gjujn me shpulla Sales. Problemi jeni ju o koqe qe i besoni dhe i shkoni nga pas nje komunisti si Sala se edhe kur ju pyet a ka qene Sala komunist, keni frike te pergjigjeni. Ju ka tredhur te gjitheve komunisti.

  1. O koqe kanari, sqhqiptaret nuk e kane me Ameriken ne vetvete, sepse shqiptaret kane qene e jane populli me proamerikan por jane kunder ketyre absurditeteve e karlliqeve te kesaj , e theksoj te kesaj administrate aktuale amierikane qe fatkeqeisht eshte kapur prej bolesh prej ca miliardereve. Nese lexon ndonje lajm se cfare po i ben kjo administrate dhe amerikaneve ne USA por jo vetem dhe ne Europe do a maresh vesh se keto jane vetem kukulla te keyre miliardereve si George Sorros, Bill Gates, Klaus Schaw a me shoke. Nejse, se je per tu pergezuar qe paske bere nje perpjekje per te lexuar dhe nje medium tjeter pervec Temes se Mero Corapes:).

   Te befte mire saflloqja e i dhensh nga ditet e tua si Kimetes dhe Paulinit te madherishem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.