• |
ide | kryesore

Sërish kandidat në Tiranë/ Rama flet për raportet me Veliajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rama veliajn

Shpesh herë flitet për një marrëdhënie të krisur të kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Veliaj. Në fillim shkak u bë protagonizmi i Ballukut për punët në Tiranë. Më pas edhe aksioni ndaj ndërtimeve pa leje u pa si goditje për Veliajn.


Për marrëdhëniet me Veliajn, Rama u pyet në intervistën që dha në Euronews Albania. Kreu i qeverisë mohoi të kishte krisje mes tyre. Tha se nuk sheh një kandidaturë tjetër për Tiranën, megjithëse vendimin do ta marrë kryesia e PS-së.


“Nuk shoh që ne kemi një kandidaturë tjetër në Tiranë. Unë personalisht nuk shoh. E mira për Tiranën nuk ka fund, por unë nuk shoh që kemi kandidaturë tjetër. Në sensin që më duket që është kandidatura jonë. Por do e shohim rrugës.

Fjalët për kandidatët e ka Kryesia e Partisë Socialiste. Kryesia e Partisë Socialiste ka fjalën në bazë të të gjitha të dhënave që marrim nga territori. Ne kemi metodën tonë shkencore të anketimeve të brendshme që bëjmë”, – tha Rama. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Veliaj vazhdon ti lëpihet Ramës edhe para gjimnazistëve


7 Comments

   1. Zgjedhje e veshtire per ramen, ne nje ane nje kurve me bole dhe dhe ne anen tjeter nje mashkull kurve por pa bole

    Kam frike se belinda e shkerdhen lali erin mu ne
    bashki me kar fallco.

 1. Veliaj, nje kandidat i detyrueshem per Ramen, i cili e di mire se ai do te jete pasardhesi ne PS.

  Fushata e tij per mandatin e trete ne Tirane ka filluar ne media permes hipotezave se kush do te jete konkurrenti i tij nga opozita, vazhdon me marketingun per peme e koncerte apo aktivitete sportive dhe sigurimin e kredise prej 2 milion euro per te rinjte qe duan te blejne shtepi.

  Por me gjithe investimin e tij personal, si dhe mbeshtetjen financiare nga oligarket e ndertimit apo miliarderin Soros e Aleks, qytetaret e Tiranes ne zgjedhjet e fundit vendore, pa rival, i dhane 15 % te votave.

  Ky handikap mund te perseritet ne 2023 dhe kjo ka bere qe Veliaj te ndeze motoret elektorale para kohe.

 2. Vendimin do ta marre kryesia e PS-se …..hahahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  o te qifsha ropt o kurve 2 metroshe po ku pipetine njeri atje o kurve ……… ata jane te gjithe memecere para teje o prostitute

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.