• |
ide | kryesore

Shpërthen Evi Kokalari: Turp të të vijë Sali Berisha!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kokalari

Ndonëse për rreth një vit u shfaq si një nga mbështetëset më të zjarrta të Sali Berishës, tashmë Evi Kokalari ka ndryshuar qëndrim komplet.


Prej ditësh ajo ka denoncuar manipulime në procesin e zgjedhjes së kreut të ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, ndërsa sot ka reaguar pas takimit që kreu i PD-së Sali Berisha pati me kreun e sapozgjedhur të FRPD Besart Xhaferri.


Me thirrjen “Trup të të vijë Sali Berisha!” – Evi Kokalari nisi reagimin e saj në Facebook.

Kokalari e akuzon Berishën se sot ka legjitimuar gënjeshtrën. Ajo i tregon kreut të PD-së turpin dhe shkon edhe më tej duke shkruar se e ka merituar Lulzim Bashën.

Reagimi

“Turp të të vijë Sali Berisha!!
Ka një muaj që na ka rënë goja duke të thënë që po bëhen manipulime.
Kam tre muaj që të thashë që Kelliçi vodhi votat dhe përgjigjja jote ishte “eh sé 11 vota janë”
Grigels Muçollari ma ka thënë copë që këta të kryesisë donin njeriun e vet si kryetar dhe me ndihmën tende ia dolën.
Sot ti legjitimove gënjeshtrën. E paske merituar Lulzim Bashën i dashur zotëri!!!
Dhe boll u tallët me Primaret. Ju nuk keni konceptin bazë të konservatorizmit. Dhe vazhdoni me EPP. Shumë nga ne do e kishin për turp në këtë pikë që PD-ja të hiqej si konservatore.
Tashti bëni sikur do luftoni Edi Ramën.
Ju jeni të gjithë të mbaruar!!”, shkruan Kokalari


28 Comments

 1. Evi Kokalari paska dashur nje post diku qe te vije ne Shqiperi pas divorcit.
  Po hedh poshte kontributin dhe vlerat e saj duke u kthyer ne nje snajpere.
  Imagjinoni po te merrte pushtet PD e te mos i jepte kolltuk sesa bresheri do leshonte.

  1. Në fakt mirë e gjeti Saliun që afroi një psikopate me IQ e loppës në menopauzë. Mos u kap me dosat thotë proverbi amerikan se do zhgryhesh në llum. Dosës do ti pëlqejë por pis do bëhesh ti.

  2. JU PDista JENI VERTET TE CUDITSHEM.
   NE VEND QE TI KERKONI KESAJ KOKALARIT RASTE MANIPULIMESH ME EMRA DHE MBIEMRA , FILLONI E SHANI ME LIBER SHPIE.
   ZATEN NUK NDRYSHONI NGA LUGATI BERISHA.
   ZOTI JU RUAJTE SE ME KETO MEND QE KENI DO PERFUNDONI ME KEQ SE SA JENI KATANDISUR.

  3. te shau baben Evi? Tani edhe kjo qe deri dje ishte yll ne ngritje na doli armik i popullit e partis. Ca gallate. Hani bar tani.

 2. Qe zgjedhjet brenda partise jane pak me siper se nje farse kjo dihet por edhe kjo Kokalari eshte nje cope delirante e kujton se e di si funksionon shqiperia . Jemi vite drite larg te qenit normal .

 3. Menyra me e leket per Tu bere ca miliona euro
  Beju me berishen dhe pastaj paguaju mire per ta share
  Kokalari nje spiune Greke e ndyre

  1. tani kjo ishte spiune dhe kur mbeshteste Berishen apo u be tani qe i doli kunder?
   Shpjegoje pak se nuk eshte e qarte.

   1. E njejta menyre e te vepruarit sot e 80 vite.
    Kur je me ne , je e mire. Kur je kundra nesh je e degjeneruar, spiune , poliagjente, e korruptuar.
    Po nese kjo nuk do ti kundervihej Berishes , si do ta mbanit nje spiune greke ne gjirin tuaj ju PDistat.
    Jeni bere per gjynaj.

  1. Kjo Kokalari ose eshte tarallake fare trularaske, qe sa ka idene kush eshte Berisha ose ben sikur sepse ka pas ndermend te kape dicka dhe nuk i dolen llogarite e tani ben goren.
   Berisha nuk ka as etike e as moral njerezor dhe goditjen pas shpine jo vetem te kundershtareve por edhe kunder miqve apo njerez qe e kane ndihmuar e bere ndere e ka menyre pune.
   Shkurt duhet qeruar nga skena politike Shqiptare jo vetem ai po larqofte po pati plane per Shkelzenin apo Argiten qe te trashegojne Partine te mos lejohen tu pritet rruga. Mjaft qamete pame nga i jati nuk kemi ndermend te durjme edhe te bijte.
   Berisha nje servil pashembullt ndaj te forteve dhe nuk pyet eshte gati ta coje per lesh gjithe vendin per tekat apo hallet e veta.

 4. Nuk e di çka ndodhur por Berisha si politikan me nuhatje e i thekur diçka si ka pëlqyer tek ajo dhe kjo tani vjedh vrer.Tek e fundit bashkepunetore e Trampit është që s’bëri asgjë për Shqipërinë në 4 vite si president bashkëe atë debilin që takon Ramën e i mer intervista.

 5. Evi Kokalari: Turp të të vijë Sali Berisha! Ju jeni të gjithë të mbaruar,e kuptoje dhe Evi koke Palar se cfare eshte salih karaxhic berisha komunistin agjent spiun te serbo ruseve,shpellkaret e salih metaj i sulen Evit qe deri dje ja lepinin lafshat e bythes gjate gjithe kohes se foltores

 6. Evi Kokalari ka qene e para qe ka mbeshtetur Berishen. E ka mbeshtetur kur nuk kish me vete as “gruan” e tij. Kjo eshte e verteta dhe s’duhet tia mohojme. Dhe kurre ska shfaqur ambicie politike, perkundrazi e ka bere te qarte qe ne fillim qe jeten e saj e ka ndertuar neAmerike dhe nuk e sheh ne shqiperi.

  1. Berisha i lëshon Adriana Kalaja-n, Evi Kokalarit: Ti çdo gjë në jetë e ke nga dashn*rët. Ajo i nxjerr videon virale që do pushtonte Ambasadën

 7. Ehhh, po ku ka turp Berisha, ai turpin e ka ngrene be buke koh me pare.
  Si rrall here Berishes iu dha 2 here shansi qe te korigjonte gabimet e veta, por derri derr ngelet…

 8. Hahah, te dhjesin fare komentet e foltores. Kan marr urdher te degjenerojn kete qe deri dje e mbronin e benin be. Ca me then me, no coment. Flasin vet komentet e foltores, me duket si dejavu. Do e degjenerojn edhe kete si Lulin.

 9. Enveri paska pasur te drejte me Kokalaret, nuk mbushkan mirë !
  Berisha është idealist nacionalist, por kjo nuk do te thote që t’ia hedhin gjithmone !

 10. Po pse merreni kot me kete delirante e cila ju vetofrua Berishes por kur e pa qe nuk nxorri gje filloi avazin e vjeter

  1. Ca rrace bastardesh qekemi, ose nuk jemi rrace. Letyre.
   Me mire ky vend te cmontohet dhe te bien te gjithe rehate. Ja nxite jeten njeri tjetrit o produkte shtazore qe lumturoheni kur i beni keq tjetrit.
   Ju qifsha robt.

   1. Berisha njihet për ato që ka bërë deri në ishujt me popullsi 100 banorë të Argjentinës në polin e jugut dhe si ka mundësi se paska njohur Evi kur erdhi aq më tepër shtetase Amerikane dhe me disi pjesmarrje në politikë ????

 11. pa nene e baba shtyhet,…por ama pa lepirje lideri nuk jetohet, Rrofte shoku,…marte dite nga jetet tona , komentet flasin qarte si qemoti edhe sot po ay popull ,…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.