• |
ide | kryesore

Shifrat/ Bien infektimet dhe shtrimet në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19, ne 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 348 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID, 22 qytetarë, në këto bashki: 10 në Tiranë, 4 në Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Lezhë, Lushnje, nga 1 qytetarë në Tropojë, Kurbin, Dibër, Tepelenë.


Janë 342 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2. Janë shëruar 24 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,417 që nga fillimi i epidemisë.


Statistika (9 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 22
Të shëruar në 24 orë 24
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 348

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 213
Elbasan 33
Fier 21
Vlorë 19
Gjirokastër 13
Shkodër 11

Lezhë 11
Durrës 6
Dibër 6
Korçë 4
Berat 3
Kukës 2Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *