• |
ide | kryesore

Rama tregon satelitët: Gati për t’u lëshuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rama satelitët

Kryeministri Edi Rama ka treguar 2 satelitët që sipas tij do të përdoren nga Shqipëria. Rama thotë se ata kanë një precizion të lartë figure. Kreu i qeverisë kishte premtuar se ata do të ishin gati që në mars të këtij viti.


“GATI PËR T’U LËSHUAR në hapësirë nga Kennedy Space Centre në Florida të SHBA, dy sytë superteknologjikë që do të monitorojnë Shqipërinë nga lartësitë, me një precizon të lartë dhe qartësi të plotë figure deri në 75 cm2; Satelitët e ALBANIA 1🇦🇱dhe ALBANIA2 🇦🇱🛰Shqipëria do të ketë përdorim ekskluziv të tyre, për përpunimin e Informacionit Gjeohapësinor (GIS) si dhe ofrimin e produkteve të imazherisë dhe komponentëve të tjerë të saj, e një sërë institucioneve e subjekteve, publike ose private, puna e të cilave lidhet me territorin, ujërat, pyjet, zjarret, mbetjet urbane, prodhimin bujqësor, zhvillimin urban, titujt e pronësisë, e me radhë” – shkruan Rama. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: VIDEO/ “Simpsons” parashikuan edhe satelitin “Albania”

Rama premton satelitë shqiptarë në orbitë/ Plas gallata në internet69 Comments

   1. CA NUK BEN SHKERDHATA QE NJEREZIT TE HEQIN MENDJEN NGA HALLET E PERDITSHME DHE NGA DESHTIMET E TIJ TE MEDHA

 1. Kur rama ben lajm,mezi presin shpellkaret e salih metaj qe te fillojne masturbimin kolektiv ketu te lapsi dhe Qimi

  1. O lajm i madh!!!Aq të indoktrinuar je o i paymër 12:11 sa masturbohesh për çdo fjalë të një Karagjozi antishqiptar.Dhe kujdes me ofendimet se kur i thua ti presupozon veten tënde.

  2. Ik o kurve e pa cipe e pa nder e pa dinitet .
   o kurve e rrac karakurvash , te qifsha partine qe e keni me te shtrenjte se femijet dhe familja .

 2. Me keto satelite do numerojne nga siper katet pa leje te kullave oligarkike te pyllit vertikal dhe kotecet e pulave te fukarenjeve

  1. urime nje arritje shume e madhe per nje vend te bogel si ne ky satelit do te na iofroj shume sherbime shume thjesht

 3. Pa tjetër këshillë o Vani por problemi jot është që i kujton të tjerët si veten militant që shikon deri te maja e hundës tënde ose te çmenduritë e një psikopati narcizist antishqiptar.

 4. Me kete rast te shikojm dhe keta qe nuk pjerdhin per shtet se ateher cdo gje ishte me mik por satelitet do e tregojn me se miri se kush abuzon

 5. Dhi e zgjebosur e bishtin perpjete…. . Skemi pare per elikoptere per te shuar flaket por kemi pare per pordh…. NJe shprehje e vjeter … “Pordhet e medha grisin breket e veta…”

 6. Mendoj qe nuk ishte urgjente por ishte e nevojshme, sepse teknologjia eshte e ardhmja e gjithe botes dhe ne si nje vend i vogel ne ballkan po zhvillohemi drejt kesaj fushe me shume se vendet e rajonit.

 7. Dicka eshte e sigurt qe me keto ritme ne kemi per tu bere akoma edhe me te perparuar dhe do te jemi shume afer me fuqite e medha

  1. GTtashme pifhi i mamit tend patrimazhiste do vezhgohet nga satelitet e Rames kur te Shkerdhehet. JU NUK E KUPTONINQE AMERIKA DO TA KTHEJE NE KOLONI SHQIPERINE

 8. Bravo Edi Rama Vazhdo te modernizosh Shqiperine. Vari karet malokut vuciddolit dhe shpellareve qe i shkojne pas

 9. Jam kurioz te di mendimin e atyre qe deri dje benin humor me satelitet, ja qe u mbajt si premtim e do hyne ne funksion

  1. humor me pidhin e rrobve te LGBT mavij qe do ju shkerdhejme rrobte se Shpejti. Pensionet 80 dollar ne musj dhe ju kurva doni te perdorni satelitet per te piketuar vendet qe do grabisni

 10. Tani cdo gje do te monitorohet nga lart dhe do kemi me te thjesht te kalojme ndonje rrezik qe mund te perfshi vendin

 11. Keta satelite do te na hyjne me te vertet ne pune pasi do shikoj se kush ben abuzime,te gjithe duhet te ecim me rregulla

 12. Shif o sali plaku shiko sesi behen punet e mira pastaj rri e merr e sha ramen po kshu esht je mesuar ti ha pi rri sha,0 korrupsioni sot per sot qe flasim

  1. E vertet , shume inspektore pyjesh jane te korruptuar e disa prej tyre nuk dalin fare ne pune , e ne kete mrnyre kjo do parandalohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *