• |
ide | kryesore

Rama ironizon PD: Është bërë si ato mallrat që ta kthen pika e grumbullimit

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja Krifca dhe Balla, ka takuar mëngjesin e së shtunës fermerët e Lushnjes. Teksa fliste para fermerëve, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Partinë Demokratike. Sipas tij, PD është bërë si ato mallrat që ta kthen pika e grumbullimit.


“Zinxhiri i pikave të grumbullimit në Lushnje ka dhe një meritë shumë të madhe. Ka bashkuar komplet PS me PD totalisht. Sepse njerëzit këtu kanë kuptuar që politika është për pas pune, nuk mund të vijë politika të bëjë punën këtu e të futen mollët në sherrin politik. Më vjen mirë që të gjithë grumbulluesit dhe ata të PD po ia marrin atyre të PS dhe qeverisë së saj produktin.  Aq më tepër sot kur PD është bërë si ato mallrat që ta kthen pika e grumbullimit…I shëndoshi PS këta demokratët i shëndoshi”, tha Rama ndër të tjera.39 Comments

  1. Jo Tiranes, po kulles pa leje (qe Rama nuk e sheh me sy nga dritarja e zyres dhe qe do e shohe nga satelitet 60 milion euro). Mire ishte ne fakt me ju fut tritolin ne bythe dhe gjithe patronazhsiteve si puna jote. Vetem athere mund te behet ky vend.

  1. Ate te mermerit kur ishte kandidat per bashkin lush me 2015 nga PD Rama e quajti analfabet qe ska bo shkollen e mesme sot e shikonte me vemendje kur i shpjegonte llojet e gurve nga gurorja e skraparit🤮🤮🤮🤮

  1. Po mor toni,rrofsh sa malet shoku enver,a e din ti toni se biznesi ku ishte Ramsesi sot ka perfituar 1 .3 miliar lek rimbursime ,ndersa fermeret qe sjellin mallin nw kete biznes grumbullues kane marre lesht,apo vetem rroft shoku enver ramsesi.rritu toni,boni alti zana etj se jeni te vegjel por te zellshem si sufllaqexhinjt, suksese ne lepirje toni

 1. Nuk është PD mall për t’u kthyer prapa por je ti dhe bija PP që jeni kthyer në 1945.Parti e horrave,kriminelave dhe patronazhisteve që shkruajnë dhe këtu.

 2. Vdiqa se qeshuri me komentet e patronazhisteve, a mbahet pushteti me komente false? Por pse nuk e shikon cdo familje sa i eshte veshtiresuar jeta, ju per budallenj i merrni shqiptaret? Nje sqarim per Lenc Vangjelin (alias Jorgo); vertete beson se Rama e ka te gjate pas zhdukjes se Lulushit nga PD dhe bashkimi i tyre me Meten? Ka perllogaritje elektorale, PS tani nuk shkon me shume se 55 deputete! Perse ka filluar ER kaq heret takimet elektorale per zgjedhjet pas 6 muajsh? Sepse ka frike nga protestat, dhe dihet qe Saliu apo Meta nuk u del para turrmave t’i ndaloje si Lulush pazarxhiu! 12 Nentorit nuk i dihet filli, njerezit e pa-ushqyer mire jane te frikshem persa i perket zemerimit ndaj qeverise..nuk pjerdhin me per propaganden e luges bosh! By the way, Jorgo une kam qene ne grupin whatsapp te KM, i di mire trushpelarjet tuaja shahiste..jeni thjesht ne panik total, fundi i gjese po vjen. Gezuar 🍻

 3. Me fal une komentova nje here. I lutem rraqit te numeroj grupseksionin e
  tij. Ne fund pastaj numerojme kush ka komentuar me shume. Ju flm

  1. Mamanë dhe familjen me radh o ti derrrrr pallakuraci së bashku me krej ata pazronazhista dhe patronazhiste që hanë mut në llogari të derrriiiiiit antishqiptarit edi derrrrr drogsa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.