• |
ide | kryesore

Porti i Durrësit në Kushtetuese, “tërbohet” Rama: Turp e poshtërsi e madhe, këta të shitur, pa fe, pa atdhe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pasi opozita coi në Kushtetuese marrëveshjen për investimin në Portin e Durrësit nga kompania e Alabar. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri ka ripërsëritur akuzat e ndaj asaj që e quan “aleanca e rublave”. Më poshtë reagimi i tij i plotë.


Sulmi haxhiqamilist i Aleancës së Rublave dhe bedelave të saj kundër projektit të Portit Turistik të Durrësit është një turp dhe një poshtërsi e madhe në dëm të interesit të vendit, ndërkohë që tërbimi shpifarak është prova se i kanë bërë vetë tërë pisllëqet që akuzojnë!


Synimi i këtij sulmi të dëshpëruar është pengimi i këtij investimi të madh transformues për Durrësin dhe gjithë Shqipërinë, përmes intimidimit të një prej kompanive flamur të Emirateve të Bashkuara, të cilën e kemi sjellë me mbështetjen e Presidentit, Sheikh Muhammed Bin Zayed.

Akuzat haluçinante kundër një kompanie ardhja e së cilës është përveç të tjerash një imazh i ri fitues i Shqipërisë në arenën ndërkombëtare, janë tallja e radhës me ata shqiptarë që akoma i ndjekin pas këta të shitur, pa fe, pa atdhe, pa din e as iman…

 


52 Comments

 1. Shume e drejte Z. Kryeminister.

  Ata qe i vejne shkopinj nen rrota investimeve te medha ne vendin tone jane thjesht ca shpifarake te poshter e batakcinje te ndyre qe per babezine e tyre nuk e kane problem fare te mbajne peng zhvillimin e Shqiperise.

  Kemi 30 vite qe i njohim keta monstra!

  Keta te shitur te neveritshem!

  Keta vemje pa fe e pa atdhe!

   1. Nje bande hajdutesh si ju shpellaret e Birishes, e gjykon realitetin me mentalitet hajdutesh.

    Sepse te tille jeni! Batakcinje te neveritshem!

    1. Ore une s’kam asnje problem pervecse qe po na vononi.

     Vendi nuk ka me kohe te prese per hir te babezise e poshtersise tuaj.

     Shqiptaret nuk kane me kohe per te shperdoruar.

     Por ju jeni pa fe e pa atdhe!!!

   2. Cfare lloj kanceri paske qene o ramzi. Ca lloj smundje e lige e ndyre e peshtire paske qene o ditezi. Po sa hajdut i neveritshem pa din e pa iman paske qene o pjellee kanceroze. Ishallaaa tek kopilat e kelyshet e tu te dale ky zisterrr.

  1. LIBRI QE POPULLI MESJETAR SHQIPTAR DUHET TE LEXOJE PER MOS VOTUE PSIKOPETER thotë:

   Without Conscience: The Disturbing World of the Psychopaths Among Us
   by Robert D. Hare

  2. “vemje pa fe dhe atdhe” thotë ky – o ti vemja e propagandës e kategorisë së novelave, po dil ndonjëherë nga hija e detyrës që të japin shefat se po t’i thajnë ditët e jetës duke të trajtuar vetëm si qen që leh. Dil gjej ndonjë punë private se nuk çohet jeta pa një çast dinjitet.

  1. Nuk mund te qish ti dot te gjithe ata me te cilet nuk bie dakord sepse nuk ke aq takat.

   Ty po t’u ngref provo te qish nusen a dashnoren ose burrin apo dashnorin nese je Homoseksual.

 2. Mos luaj nofullat si krokodil o debil.
  Fol me qetesi e argumenta ,nxirr ne tavoline investitoret, pse perjashtohen nga taksat etjetj.
  Je bere i neveriteshem.
  Kushtetusja eshte per te gjithe. Boll e le ne margin. Nuk njeh ligje e kushtetute. ….

 3. Ngaqe kur ishin vete ne pushtet dinin vetem te vidhnin dhe shkatrronin dhe kur rane nga pushteti qendrat e qyteteve ngjanin si Bagdati i bombarduar,nuk e kaperdijne dot qe Shqiperia ka ndryshuar 100%,keshtuqe per çdo veper madhore kane protestuar duke vjelle vrere dhe duke thene qe jane plane 3D qe nuk do realizohen,kujto Stadiumin e Shkodres,stadiumin kombetar,aerodromin e Kukesit,rrugen e Arbrit e shume e shume te tjera,prandaj dhe nuk do vine kurre ne pushtet,pasi nuk kane asnje alternative perveç vrerit,shpifjeve dhe nxirjes se gjithçkaje…

 4. Ti hajdut muti,ti plehre e neveritshme,ti pervers e monster njeri nuk mund te fyesh e shash asnje shqiptar !
  Po fal 1.000.000 m2 e tall menderen me patronazhiste ketu ?
  E kujt eshte ajo toke o kriminel e i biri i kriminelit ?Ta ka lene babai yt,nena apo çfare po ben monster ?!
  Kush jane investitoret o plehre,kush fshihet pas ?!
  Pse te djeg kaq shume gjeja ?
  Njerez me vese e ndyresira ne kete vend mos u mundoni kot te mbroni nje psikohajdutmanjaknarkotrafikant, eshte kokrra e tradhtarit,do e shese gjithe shqiperine per pushtetin e tij,do fale troje e dete,lumenje,liqene ,laguna e male,vetem qe te qendroje ne pushtet pederas edvin rama !
  Neser duhet te kete deshmore ky vend dhe ti tregoje ketij perbindeshi qe nuk eshte zoti,nuk eshte e tij shqiperia,nuk ka te drejte te fale,shese apo blej kete vend,i cili po rrokulliset me shpejtesi drejt gremines !
  Shqipieria e Shqiptareve,vdekje hajdutotradhtareve !

  1. O Edvin o Zagar
   Do te varim ne litar
   O Edvin o Zagar
   Do te varim ne litar
   O Edvin o Zagar
   Do te varim ne litar

  2. Ti i 15:29,ik bjer ti i pari deshmor neser o te qifsha mendjen,rane deshmor 4 veta ne 21 janar e ça ndryshoi?!ata ate duan te vritemi ne me nje ti-tjetrin e te sundojne ata te qete,te vritesh qe te riciklosh plehra si Berisha e Meta eshte kulmi i injorances!!!

 5. Pa fe e atdhe ishin ata qe brodhen 1000 vjet neper bote pa krijuar dot shtetin e tyre, pra raca e Rames e Veliajt, jo shqiptaret.

 6. O ta qift qeni ropt e shpis ty o ram kurva ta dhant zoti ku te djek me shum te femit se e shkatarrove ate ven te beqat.ropt e motrrat ku ti keni ju vdekshin femit

 7. O jorgo ti shkerdhefsha ropt e shpis ku ti kesh o te qifsha ca te man lista dasmes o te qift edi kurva grun ty o shkerdhat.o patrronazhist

 8. Edo je mo i qiri ashtu mfalni mo i miri …. Sala sala e ka fajin , ai likja hajduti spiuni qelbet e ka .

 9. ky portal i ndez per luft pedesistat……… ka mbrojt pedesistat deri ne babalizem lajthitje pavarsisht se bie ndesh interesit te madh…… mjaft qe ramosit ti ngeci ndonje gje bereqaves. sado qe pergenjeshtrohet, bereqaves, sado qe e djathta pirdhet bereqaves mjaft qe ramon ta shaj ndonje i ikur, bereqaves………o bereqaves people

 10. Akuzan le te verifikohen nga drejtesia. Po problemi eshte se akuzat i ngre nje person qe eshte akuzuar boterisht per vjedhje te medha, pengim te drejtesis e minim te demokracis. Ky eshte paradoksi me i madh, shan muti kaken.

 11. një verifikim i thjeshtë kemi të bëjmë thjeshtë me një gënjeshtër banale të Sali Berishës, në funksion të propagandës para protestës. Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë kërkesë në Kushtetuese kundër projektit për transformimin e Portit të Durrësit, për arsyen e thjeshtë se nuk ekziston një marrëveshje e miratuar.O shpellkare cecene nuk ka akoma marveshte te miratuar ne kuvend,po ju masturbohuni si dini vete orgji para protestes

 12. Inceneritoret keshtu i reklamuan ne fillim si shpetimi i Shqiperise nga plehrat tani rezulton qe nuk ka fare inceneritor e po futen e do futen ca te tjere ne burg.

  Keta edhe gruas 90 vjece dhe bariut me tumor i kane xhiruar leke. keta jane hajdutet e rilinjes.

  Keshtu po thone edhe per portin pastaj do bijne pak nga pak ne burg.

  Skeme e njohur.

 13. LIBRI QE POPULLI MESJETAR SHQIPTAR DUHET TE LEXOJE PER MOS VOTUE PSIKOPETER thotë:

  Without Conscience: The Disturbing World of the Psychopaths Among Us
  by Robert D. Hare

 14. Ska faje se ato legenat e pd vetem e vetem te shkaterrojn vendin duan asgje tjeter sbejn per te miren e ketij vendi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.