• |
ide | kryesore

Alibeaj akuza ndaj grupit të Berishës, i kthehet Paloka: Voton sipas urdhrave të Ramës

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i cili për 10 ditë është i përjashtuar nga seancat plenare për shkak të gjuhës së përdorur në Kuvend, ka reaguar ndaj kreut të grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj.


Sipas Palokës, Alibeaj ka dalë në Kuvend për të sulmuar PD dhe jo Ramën.


REAGIMI I PALOKES

Alibeu paska dale ne podium per te sulmuar PD jo Ramen ! Ky qe pranon te ulet e bashkëpunojë me Tao Ballen, deklaroi se as “nuk do ti përfaqësojë ata me te cilet nuk e lidh asgje”, duke nënkuptuar deputetet e PD. E me paturpesi pastaj shton se qenka kryetar i grupit te PD! Te kujt PD, te asaj qe voton ne Parlament sic urdheron Rama e qe ka perfunduar me keq se “kerperata” ? Te atij grupi qe bashkepunon me Ramen ne Parlament per ti mbyllur gojen opozites e per te bllokuar nismat e saj?

A mund te na thote ky Alibeu si pjese e Konferences se Kryetareve se si ka mundesi qe Rezoluta per krimet e ganocidin ne Kosove , ne shkelje te cdo procedure, vazhdon te qendroje ne sirtar?
Po projektligji per lustracionin i paraqitur nga ne, pse vazhdon te mos e shoh driten? A e ka ngritur ne Konferencen e kryetareve kete ceshtje ky “bashkeluftetari” i Tao Balles ne gjoja hapjen e dosjeve ?! Sigurisht qe jo, sepse nuk e lene Tao me Ramen. Prandaj dhe Rama ndjehet komod dhe leshon cfare i vjen ne goje per opoziten, kur ne salle eshte vetem Alibeu…
Prandaj shume shpejte ne ate salle do duhet te flasin shqiptaret, demokratet e jo ata qe kane uzurpuar karriget e mandatet me voten e tyre e ca me shume ata qe jane aty me vote te vjedhur e manipuluar.


12 Comments

 1. Albeu ne karrigen ku ndodhet u ul pa u votuar, ndaj nuk perfaqeson demokratet, madje as ata qe i kane mbetur rrotull.

  Minimumi qe mund te beje, jo si drejtues grupi, por si ish Minister Drejtesie i Berishes dikur, eshte te respektoje Gjykaten ku ka bere kerkese, ne menyre qe te dale ne shesh se i ka humbur vula.

  Ashtu si Basha jurist qe i shmanget Drejtesise me procédure edhe Alibeaj po “semur” avokatin e nuk paraqitet ne Gjykaten e Apelit.

  Kush mund te pranoje nje perfaqesues te tille nga demokratet, pervec atyre qe u ka ngelur sharra ne gozhde ?!

 2. Alibeaj dhe disa plehra te tjere do zhduken nga politika si puna e asaj kerperates.

  Sherbetor i paguar nga Rama, vetem te miren e PD nuk do.

  Kujton palacoja se duke lepire kembet e Kim do qendroje ne politike.

  Shembulli me i mire eshte KM Kurti, qe nuk pordhi per amerikanet dhe u zgjodh prape nga populli.

 3. Po ca karin thoni mo pash zotin kta sdin ku kan koken haen si qent me njeri tjetrin dun me ardh ne pushtet kta

 4. Shyqyr qe e patë më në fund kancerin që ka kapur PD. Njërin e hoqët, tani e kan rradhën këta tradhtarët e tjerë.

  Sikur mos ta kishin deklaruar doktorin “non-grata”, ndyrësia kala do bëhej te PD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.