• |
ide | kryesore

PD: Taulant Balla ka shkuar nga politikan i korruptuar në politikan qe porosit vrasje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit të dëshmië që ka dhënë në gjykatë Ardjan Çapja, i cili ësshtë vënë nën akuzën e vrasjes së dyfishtë në kuadër të grupit kriminal. Në deklaratën që ai ka bërë, ka përmendur edhe emrin e një politikani që thotë se i ka ofruar ndihmë.


Politikani i lartë, sipas Çapjas, ka dalë në përgjime, por ato janë fshirë, ndërsa prokurori ka vijuar të sulmojë familjen Çapja.


Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD, Floriana Garo ka denoncuar se emri i deputetit “Taulant Balla është në dosjen e bandave të Elbasanit: ka porositur vrasjen e avokatit pasi ai kishte përgjime të tij”.

“Partia Demokratike dhe kryetari i saj e kanë denoncuar pafund implikimin e Taulant Ballës në aferat dhe aktivitetet e bandave të Elbasanit, konkretisht me Gentian Sharrën, me të cilin ekzistojnë qindra biseda telefonike.

Emri i tij është shfaqur edhe në dëshmitë e të penduarve të drejtësisë. Nuredin Dumani e ka përmendur emrin e tij, si funksionar i lartë i Partisë Socialiste në dëshminë e tij për prokurorët. Por nga Dumani deri te Çapja, Taulant Balla ka shkuar nga politikan i korruptuar në politikan qe porosit vrasje.

Partia Demokratike i kërkon SPAK të hapë dhe të hetojë dosjen e avokatit Ravik Gurra”, tha Garo.


6 Comments

 1. Vemja barkthate e rrajces…
  Nórmale qe do e marri ate qe meriton ky bulanxhiu i konvikteve te Bukureshtit.
  Zgjebash i pershtire me plendesin e vockel te pabuksit …. Qe eshte pasuruar vone….
  Dmthn qe kur hyri ne haremin e tosit
  Dhe u be primadona e haremit te gonorrese se gjate.

 2. këta të opozitës duan pushtet për vete; pushtetin e presin vetëm nga e keqja, nga varfëria, nga rrënimi i vendit. Ëndrra e tmerrshme: Sikur njerëzit të mbeten pa bukë e pa ujë…, të bjerë një murtajë që të shtrihen rrugëve…, të sulen për vdekje kundër njëri- tjetrit si në vitin 1997…

 3. PeDja eshte bande bythqiresh qe vetem genjejne dhe mashtrojne dhe kryesohet nga dordoleci i Vucidolit nje genjeshtar skandaloz dhe intrigant patologjik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.