• |
ide | kryesore

Albin Kurti qëllohet me qershi (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është qëlluar pasditen e sotme në mënyrë simbolike me qershi.


Sulmi ka ardhur pas marrëveshjes së një dite më parë për targat e cila është cilësuar e dëmshme për Kosovën.


Aksioni u quajt “Një grusht qershi për kryeministrin”. Nën masa të sigurisë, kryeministri hyri në amfiteatrin e ish-Rilindjes, ku në një takim me qytetarë, do ta prezantojë buxhetin 2023.

Pas sulmit ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës, bashkë me mbrojtjen e afërt të kryeministrit Kurti.


3 Comments

  1. Doli dhe Dardani klyshi i Rames tani ?
   O Besi, qetsohu dhe mos fol marrina.
   Kur ta kuptosh ti qe per momentin nuk ka politikan me te mire dhe me atdhetar per kombin shqiptar se Rama , athere do te kete mbire bari nje pellembe mbi vorr.

 1. Qellove si Kalama o Mane.
  Me ne fund gomarit I vune targat por nuk ka ku te kullosi tani.
  Merr dhe ate lopen dhe kerceni bashke.
  Ka mjeshtra kjo bote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.