• |
ide | kryesore

Bella Hadid heq dorë nga Balenciaga

Paparazzi, Slider

Bella Hadid po distancohet nga Balenciaga.


Marka e modës së lartë u përball me kritika për fushatën e fundit reklamuese, e cila shfaqte fëmijë që mbanin në duar kukulla pellushi që dukej se kishin veshje të frymëzuara nga skllavëria.


Një nga fotot madje përfshinte një fragment nga një rast i Gjykatës së Lartë të SHBA-së që mbështeti një pjesë të një ligji federal për pornografinë e fëmijëve.

Në imazhe të tjera nga fushata, personazhe të famshëm, përfshirë Bella Hadid dhe Nicole Kidman, reklamonin modelet më të fundit të shtëpisë së modës për të rriturit.

Mirëpo, Hadid e fshiu imazhin të mërkurën mes reagimit të ashpër me të cilin u përball marka.

Megjithëse Bella e hoqi fushatën e re nga rrjetet e saj sociale, fansat kritikuan lidhjen e saj me markën duke lënë komente #cancelbalenciaga në postimet e mëparshme që promovonin një bashkëpunim të fundit të Balenciagas dhe Adidas me modele kryesore pikërisht Bella-n.

Balenciaga hoqi imazhet e diskutueshme nga mediat sociale dhe fshiu çdo postim nga Instagrami pas një sulmi nga ndjekësit.

Marka më vonë kërkoi falje dhe theksoi se mbron sigurinë dhe mirëqenien e fëmijëve.


1 Comment

  1. Nuk ishte arush pellushi me veshje skllaverie o hajvon gazelesh, po arush i veshur me veshje bondage seksi si ato qe perdoren nga sadomazokistet dhe pervertet qe mbahej ne dore si loje nga nje femi.
    Perverte pedofile te semure, djaj te vertete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.