• |
ide | kryesore

Kurti ndalon në Kukës, komenton Samitin e BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
albin kurti, asociacioni, serbia, propozimi, edi rama, kosovaKryeministri Albin Kurti pas pjesmarrjes në seancën e përbashkët parlamentare në Tiranë bëri homazhe në varrin e Hasan Prishtinës në Kukës.

Nga Kukësi Kurti u shpreh se në shtator të vitit të ardhshëm do të zhvillojmë një mori aktivitetesh në nderë të 150 vjetorit të lindjes së një prej figurave më madhore të kombit shqiptarë

Shefi i qeverisë së Kosovës foli edhe për samitin e përbashkët BE-Ballkan Perëndimor, ndërsa tha se kjo ngjarje e kthen Tiranën në kryeqendrën evropiane. Ai shprehu bindje se Bashkimin Evropian është e ardhmja e Shqipërisë dhe e Kosovës.

”Ky samit e kthen Tiranën kryeqendrën europiane. Unë dua sa më shumë marrëdhënie të mira mes Ballkanit Perëndimor dhe BE. Kam dëshirë qe Ballkani të bëhet evropian e demokratik e gëzohem shumë që po mbahet në një kryeqytet si Tirana. Na jemi të bindur që BE është e ardhmja dhe fati jonë. Mezi pres të kontribuoj si qeveri e shtetit të Kosovës me ju bashkëngjit BE, jo vetëm Kosova, por krejt Ballkani Perëndimor”, tha Kurti.4 Comments

 1. “Njohja që i ka bërë Kosovës, qeveria e Shqipërisë nuk është shumë e qartë. Berisha ka deklaruar që Shqipëria e njeh Kosovën si një entitet autonom brenda Serbisë. Ndërkohë që të tjerë, përfshi këtu kryeministrin Meksi, kanë kërkuar pa- varësinë e saj.”

  (Dokument i deklasfikuar. UNCLASSIFIED U.S. Department of State Case No. F-21iniK a AlThliiff13606).

 2. Asnje fjale per Berishen?!

  Asnje fjale per protesten e kuckave te Foltores qe do shkojne te marrin racionin e karit tone me 6 Dhjetor?!

  Po Berisha u ca ne dysh i ziu per pak vemendje… Si attention-whore!

  Se Berisha shikon Syrin e Familjes te administruar nga Qimi dhe kujton se e gjithe bota mediatike kornizohet ne te njejten menyre.

  Nuk e kupton mavria qe Syrin e ndjekin vecse militantet e tij.

 3. “Miku juaj Saliu është vrasës, po mbështesni një derr”. Libri i Peter Lucas dhe historia e famshme e shprehjes “pas meje, qameti”Salih karaxhic berisha ne vitin 1996 shpellkare e cecene vazhdoni te shkerdheni mamat motrat vajzat tuaja per ta shtuar kete rrace te qelbur,ky eshte urdher i spiunit serbo rus salih metaj

  1. Eshte nje shprehje e qelbesirave te qelbistanit e perdorur shpesh dhe me vetedije te plote.
   Po erqen arixhiu qe vjedh dynjane eshte bure i mire, ai ju qi motrat socialistave dhe kjo eshte nder.
   Hale qenef qelbistan.
   Alqis baltas kastratis.
   Ridvan bodeviç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *