• |
ide | kryesore

Dua Lipa mbush Sheshin “Skënderbej” për Pavarësinë (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Dua Lipa

Festimet për 28 nëntorin, në 110-vjetorin e Pavarësisë kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skënderbej’.


Koncerti ka nisur me këngëtaren Elvana Gjatën dhe këngën ‘Kuqezi’. Në shesh janë qindra qytetarët që kanë sfiduar temperaturat e ulëta për të ndjekur spektaklin në këtë mbrëmje.


Në nisje të koncertit, ajo u shpreh se nga Tirana mbyll turneun e saj.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, – tha ajo.

2 ditë më parë Dua Lipa mori edhe nënshtetësinë shqiptare. Një ditë më pas ajo u pajies edhe me pasaportë. Këngëtarja tha se ishte shumë e nderuar për këtë akt. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: FOTO/ Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare

68ed522e 0528 4071 835c E0501baf23bc foto galeri foto galeri foto galeri Dua Lipa Dua Lipa Dua Lipa foto galeri

8 Comments

 1. Kjo eshte nje kengetare koti. Qe nuk e njef askush ne bote.
  Mire ate.. Po vete takon dhe Veliajn dhe Ramen.
  Nje e bler je, nje idiote. Qe nuk kupton kush eshte i miri dhe kush i keqi. Pse nuk takon Berishen, ti moj shushke.
  Edhe ty te ka bler Soros. Patjeter qe po.

  1. Salih Ram Berisha eshte non grata dhe agjenti i Beogradit o bythqir shpellash Pse duhet ta takoje nje kengetare e madhe si Dua Lipa?

   1. Aq pidhqira jeni ju karat e rilindjes sa nuk kuptoni kush eshte agjent i beogradit. Ai qe ha salcice me vucicin eshte agjent o pidhrobsh

 2. Konflikti i kandidatëve të primareve të Berishës, arrestohet autori pasi qëlloi me armë në selinë e PD në Kurbin,shpellkare cecene shikojeni mire sa shqiptare normal ka ne shesh numuroini dhe krahasojeni me protesten e foltores ne 6 dhjetor

 3. Jehona politike per Dua Lipen dhe marrjen e shtetesise shqiptare kapi permasa groteske. Pritjet zyre me zyre te shtetit shqiptar, si te ish nje ngjarje e jashtezakonshme, si dhe shkrimet ne shtypin amerikan e britanik, synonin opinionin publik ne Britani, si kundervenie ndaj qendrimit zyrtar te Londres kundrejt emigranteve shqiptare.

  Uroj te kete sherbyer sadopak per shqiptaret qe jetojne me pune te ndershme ne ate vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.