• |
ide | kryesore

Samiti i BE me Ballkanin Perëndimor/ Rama: E marta nuk do jetë pushim

-Instant, Lajme, Të fundit

Pasi prezantoni vendimet e marra në mbledhjen e sotme të qeverisë në një dalje për mediat, kryeministri Edi Rama foli dhe për samitin e 6 dhjetorit mes BE dhe Ballkanit Perëndimor. Ai përmendi dhe masat e marra në kuadër të samitit.


Kreu i qeverisë tha se dita e martë nuk do të jetë pushim. Rama tha se puna do të vijojë normalisht. Ai shtoi se masat që do të merren janë standarte të përcaktuara nga KE.


“Nuk është marrë asnjë ditë pushimi është lajm i rremë. Puna do të vazhdojë normalisht. Masat e sigurisë nuk negociohen me askënd. Vendosen bazuar në rregullat e vendosura nga vetë KiE që kudo ku zhvilojnë aktiviteet kanë masa standarde. Forcat Tona të sigurisë punojnë me organizatorët e samitit që janë në KiE për masat e sigurisë. Këto nuk janë çështje opinionesh, janë masa shumë të rrepta sigurie së më tepër në situatën kur këtu do të vijnë të gjithë liderët e BE dhe për ta ka masa ekstreme sigurie.”, tha Rama.


25 Comments

 1. Sidomos, ne rastin e shtetit te drtejtuar prej teje, masat ekstreme qe permend, jane te detyrueshme!!!
  Madje me gjasa dergojne edhe ndonje sozi….

  1. e zuri frika nga protesta halene, i di delet qe kane frike nga shefet dhe shefat se ju marrin mungesat.. thotë:

   e zuri frika nga protesta halene, i di delet qe kane frike nga shefet dhe shefat se ju marrin mungesat..

 2. Nuk ka llogjike te jete pushim, por po te mos ishte protesta e thirur nga opozita rilindja do e kishte shpallur dite pushimi.

 3. Po ropt n pidh ketyre qe bejne lajme fake por me shume mundesi jane te mesuar nga berisha e meta te bejne keto lloj gjerash

 4. Vetem lajme te rreme po marrim nga portalet tona,shyqyr qe kemi nje lider si ju kryeminister qe jeni kaq transparent

  1. Per sa kohe lajmet behen me “tellall” keto avaze do kemi.
   Kur nuk funksionon shkresa zyrtare,do hedhim fall per çndodh verdalle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.