• |
ide | kryesore

Rama kërcënon ndërtuesit: Zor se do bëjë ndonjëri karshillëk pas “Prestige”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Prestige

Kryeministri Edi Rama u ka kushtuar vëmendje reagimeve pas shembjes së “Prestige Resort” në Golem. Kreu i qeverisë këmbëngul se vendimi nuk ka lidhje me sulmet ndaj medias.


“Një leje zhvillimi është njësoj me një leje ndërtimi sa ç’është një certifikatë lindjeje baraz me një leje drejtimi! Të bësh viktimën e lirisë së medias pse t’u prish një pallat pa leje është njësoj si të bësh viktimën e dhunës policore pse s’të lënë ta ngasësh makinën pa patentë!


Ky operacion i përfolur, përqeshur e anatemuar nga gjithë kundërshtarët tanë s’ka asnjë lidhje me median. Ka të bëjë vetëm me fundin e një historie mizerabël babëzie ndërtimesh në shkelje të ligjit për qëllime fitimi! Zor se ndonjë ndërtues do i bëjë dot karshillëk ligjit paskëtaj!

Janë deri tani 15 vendime konfiskimi. Kjo e sotmja s’është e vetmja prishje, e në ndërkohë kontrollet po vazhdojnë. Do të futet një normë e re ligjore për kontrollin e detyruar sistematik (maksimumi çdo 60 ditë) të zbatimit të lejeve të ndërtimit. Të tjerat janë llogje pa lidhje!” – shkruan Rama për shembjen e Prestige në Twitter. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Intervista e Hysenbelliut: Pse u prish pakti me Edi Ramën

Pamjet/ Hidhet në erë me tritol “Prestige Resort” (VIDEO)


41 Comments

 1. Po fillimi i babeziz kur ka filluar more kryeminister po babezin e ke tek SELIA E PS 6- KATE PALEJE.
  PO LEJEN PSE JA FIMOSE ME FILLUAR BABEZIN APO ATEHER TE DUHEJ SI PROPAGAND. DO HANI KOKEN E NJERI-TJETRIT O ZOT.

 2. edvin bumerangu ka filluar të të kthehet, ashtu si më parë jukthye atyre që u bënë makutë.

 3. Po mire o mama qire ( bashke me robqirat qe komentojne me pagese ketu) , nese ka qene pa leje pse e inagurove resortin ne 2016??

  Pse cove jevgjit afgane ne 2021 atje???

  Po ca robqiri je o te qifsha brezat???

  1. K.. ne P…o ppalosh. Nuk i ha me njeri keto qe gjasme shteti egziston. Po je burreshtetas ço ne kembe shtetin dhe denonco ne gjykata nderkombetare Serbine dhe FIFA per rracizem dhe fyrje te rende ndaj simboleve kombetare.

  2. Narkogangsteri i llojit el çapo vetèm nè kètè mènyrè vepron pèr ti friguar shtetasit e Shqiprisè,sepse narkoqeveria e majtè si organizatè e strukturuar kriminale alla sinalloa,organizata famoze kriminale meksikane pèr ditè e ma shumè po tregon filozofinè e dhunès ,filozofi mafioze .Ky narkogangster kryeministèr fundin e ka tè sigurt nè birucat e burgjeve tè Shqiprisè,kjo èshtè e sigurt sepse edhe nji tè tillè kishte nè Maqedoninè e veriut para disa viteve ,kur qeveriste nji gangster kryeministèr qè qyhej Nikolla Gruevski i cili nè shpinè i ka mbi 15 aktvendime penale nga gjukatat qè nè qeverisjen e tij i kishte nèn kontroll.Tani ai mbeturinè kriminalo pseudopatriotike gjendet nè ikje ,nè azil prej disa viteve.E njejta gjè do ti kèndohet edhe gangsterit Edi Rama.

 4. Shkëlzen Berisha ka hapur televizion në një “regjim tjetër”, ne atë të Edi Ramës, i cili së pari i shkon vetë i pari si mysafir në televizion, nuk i pyet kurrë ku u gjetën milionat që investohen aty, nuk merret kurrë me të shkuarën korruptive të drejtorëve formalë, nuk kontrollon borderotë e dyfishta të gazetarëve që shesin moral publik, nuk rreh njeri, nuk djeg redaksi, dhe mbi të gjitha, nuk ndjehet i frustruar pse ata ekzistojnë ashtu si janë.Nuk eshte kercenim o lapsi i rublave,por thirrje qe bisnemenet te fillojne ti bejne investimet sipas ligjit ne fuqi

 5. E thjeshte fare me ty o babam , kur ta marrin pushtetin kundershtaret e tu thjesh te njoftojne qe ne surrel ka nje vile pa leje .Po kerkove shpjegime thjesht te te pergjigjen se kshu na do kari .

 6. A mban pergjegjsi ti per 15 miljon euro qe ja dhe bashes per prishjen e pallatit ?A mban pergjegjsi ti per 140 miljon euro qe ja dhe bexhetit?E e din ti qe keta pisa qe te mbrojne ty qe ti ato miljona jua ke mare popullit me dhune.Ju ke ngritur cmimet dritat ujin taksat,gazin dhe i ke futur ne burg kush si ka paguar?Ne sna plasi trapi pse ja prishe lulit,bexhetit,irfanit.Ata kane miljona mbrapa qe i zvendesojne,por ne e ndjejme se dhe kete prishje do e paguajme ne populli qe po ikin nga syte kembet nga terrori jot or psikopat 24 karar.Me bashen e dime qe ti re ne ujdi me te se i premtove ato 15 miljona qe ja dhe dhe ai ta shperbleu me tre mandate.Shume analiste dhe popull hidhte dyshime se dhe me bexhetin ti kishe bere ujdi derisa avokati jot ne gjyqin e arbitrazhit su paraqit fare.Keto prishje do i kushtojne popullit dhe miljonat do ja japesh,ne mos ti se do zoti shporresh,por edhe qeverite qe do vine ,kushedi me ca terrori do i paguajme,kushedi ca masakre do i besh popullit.Ti ore psikopat sta jep detyra te besh dhe ligji te besh policin, gardianin e burgut, spakun prokurorin dhe gjykaten.Ti ke te drejte vetem ta denoncosh dhe vetem gjykata vendos jo ti or psikopat,or putin i ndyre,or vrases kriminel ,hajdut .Po reformen e bere vete si deshe prokurorin,gjykaten,spakun ti e bere dhe i vendose aty,skishe besim nga ta prandaj nxitove sa me shpejt.Ti e bere dhe i ke bere ashtu se ti je i drogyar dhe njesoj si ata te droguarit qe sduron dot pa drog,ti sduron dot pa gjak vrasje dhe masaker,ti kalon sri dot asnje minute pa to.Me plasi trapi mua per bashen bexhetin irfanin ,por mua me vret dhe me masakron ti or psikopat me kete terror qe po ben ti,me kete pushtet qe ke ti sot,qe vetem masakra ben,kudo ku ti ke dore,ku shkon dhe flet,ti vetem vret vjedh dhe masakron.Ti ke 13 vjet ne bashki dhe 11 vjet ne qeveri vetem vjedh prish dhe masakron.A ke gjak ti ? Ake shpirt ti?Ake bese ti?A ke fe ti?A je njeri ti?Apo je djalli?A te ka lind nena ty?Apo te ka lindur djalli?Gjermani ne kohen e luftes digjte shtepite dhe vriste ata qe i kish kunder.Serbi dhe greku i masakronte,i detyronte shqiptaret ne trevat e tyre ti ndiqte nga tokat e tyre.Pa asnje presje mangut kete po ben ti me shqiptaretPor ti po e ben edhe me te tmerrshme,se nese serbi dhe greku i beri masakrat ndaj trevave shqiptare i beri pasi i mori juridikisht ato treva te ligjeruara nga europa kurve dhe me terror nuk i detyroi dot shqiptaret e atyre trevave ti kthente ne fene dhe kombesine e tyre i vrau dhe i ndoqi i perzuri nga shtepite ,tokat,dhe trevat e tyre,ndersa ti or psikopat antishqiptare dhe djall i ndyre po i masakron dhe i perze shqiptaret ne shtetin e tyre te njohur boterishte dhe juridikishte nga gjithe bota si toka e bekuar e shqiptareve,si toka ku zoti jua dha shqiptareve.Ti nuk po perdor konferencen e londres apo brukselin ta shperbeje shqiperine dhe emrin shqiptar nga trojet shqiptare,qe fale Usas nuk e realizuan dote me 1913,por ti po e ben me nje plan te studjuar ne moske,serbi dhe athine ne heshtje .dhe pa buje.Te gjithe ju qe po mbroni ramen ne kete masaker ndaj kombit shqiptare shume shpejte mjere ju.

 7. O ju byth qirë dhe ju kurva patronazhiste që shkërdheni në vaginë e sumë ky derrrr meriton fatin e Esat pash Toptanit

  1. Mo po këta patronazhista që shkruajnë këtu nuk e dinë që lejën e ka dhënë kumandari i tyre që ja kalon dhe Enverit nga skizofrenia.Ore ky më duket që po i thotë plumbit hajde ore.Se si shumë po ngricet por ka për t’i hy noi kunj në b…ë më duket.

 8. Me prishjen e rezortit, Rama kerkon t’u thote europianeve se eshte “njeri i ligjit”, por ia kane fajin vartesit, zbeh disi skandalet e inceneratoreve, laboratoreve te droges, mashtrimit gjigand me keshilltarin Josifi, por edhe tremb Veliajn ne prag te fushates.

  Paralajmerimi i ndertuesve vlen vetem per t’i treguar lavatriceve te parave te pista qe as lejet e Veliajt nuk do te vlejne pa aferimin e KM.

  Por harron se keshtu tregon qe ligji dhe paligjshmeria ne Shqiperi varen vetem prej tij…

  1. Po arqen arixhiu qe vjedh shtetin dhe i qi motrat patronazhistave?
   Po Alqis baltas josifis gabelis.
   Po vaginis dakos?

 9. Që në nisje të procesit në Tropoje u denoncua se 600 anëtarë u hoqën nga lista në mënyre të beftë , ndërsa në Kamëz u hodhën akuza se demokratet ishin zëvendësuar me socialistë. Në dy bashkitë bastion të demokratëve kandidatët që ngritën alarmin u tërhoqën nga gara.O terra po si nuk le njeri politikan oligark te salihut e metaj pa ja lepire bythen po ti ja lepin dhe thelle more rrote kari

  1. Demshperblimin ta paguajn ata qe moren vendimin per ta prish , kir erdhi ne pushtet hapi platformen stop rrenimit dhe vetem mblodhi informacikm qe e perdori per interesat e veta , i perdori per ti bere presion televizioneve si ne rastin e ketin nwes 24 qe hotelin ne mes te tira es e ka ne mur te shkolles por kir prishi rapryet shko e i prish ate qe ka leju me firmen e vet te ndertohet . Po keshtu eshte kur me vendimet e tyre shkaktoj e deme qe i paguan populli si psh 17 milion eironta pallati ne vlore , 128 milion beketit etj dhe nuk vihet askush para pergjegjsise ligjore… kjo eshte reforma e drejtesise qe hesht dhe vetem hesht ky eshte shteti qe cenon edhe te drejten e prones edhe te jetes si ne rastin e atij ” drejtorit te basteve ” qe ja dinte targat …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.