• |
ide | kryesore

10 më të famshmit e TikTok për 2022

Paparazzi, Slider
TikTok


TikTok ka zbuluar 10 të famshmit dhe artistët me më shumë shikime për video në vitin 2022.

Lista përmban shumë nga yjet tanë të preferuar – me numrin një që është një nga mbretëreshat absolute të TikTok! Bëhet fjalë për Lizzo, e cila u bë virale me këngën e saj “About Damn Time”, që u përdor në miliona përdorues në videot e tyre.

Pjesë e listës janë gjithashtu shumë artistë të tjerë si Billie Ellish, e cila edhe pse nuk është shumë aktive në rrjetin social, numëron miliona shikime në videot e saj. Gjithashtu nuk kishte si të mungonte Doja Cat, me videot e saj virale, dhe Selena Gomez. Kjo e fundit ka qenë mjaft aktive në profilin e saj, ku ka shkaktuar edhe polemika. Kujtojmë këtu që në një video që kishte publikuar për rutinën e kujdesit ndaj lëkurës, u konsiderua nga ndjekësit dhe fansat e saj si një tallje dhe ironizim ndaj Hailey Bieber, bashkëshortes së Justin Bieber. Selena Gomez më pas vendosi ta fshijë videon nga profili i saj, duke sqaruar se nuk ka qenë qëllimi i saj të ironizojë apo tallë askënd.

RENDITJA:

Meghan Trainor
Billie Eilish
Young Gravy
Nessa Barrett
Selena Gomez
Doja Cat
Charlie Puth
Bad Bunny
Bella Poarch
Lizzo


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *