• |
ide | kryesore

Zbulohen aktorët e ‘Mean Girls The Musical’

-Instant, Paparazzi, Slider


Të premten, Paramount zbuloi protagonistët e filmit të ardhshëm Mean Girls The Musical. Filmi është një përshtatje e shfaqjes së Broadway 2018, e cila u bazua në filmin e vitit 2004 me Lindsay Lohan.

Sipas  The Hollywood Reporter,  Angourie Rice do të luajë Cady Heron, e cila më parë ishte portretizuar nga Lohan në film.  Reneé Rapp do të jetë armiku i saj Regina George, roli i Rachel McAdams në film. (Rapp, 22 vjeç, luajti Regina në Broadway gjithashtu.) Auli’i Cravalho, aktorja e zërit pas “Moana”do të jetë Janis dhe Jaquel Spivey do të luajë Damian.

Filmi është nisur për një debutim në Paramount+, raportuan mediat. Samantha Jayne dhe Arturo Perez Jr. janë regjisorët, dhe producentët do të jenë Lorne Michaels dhe Tina Fey e cila shkroi shfaqjen në Broadway dhe filmin e vitit 2004.  Muzika është nga bashkëshorti i Fey, Jeff Richmond me tekst nga Nell Benjamin.

Gjatë një bisede në revistën Interview, Lohan dhe Amanda Seyfried kujtuan krijimin e Mean Girls – dhe nëse një vazhdim jo-muzikor  është ende i mundur.”Unë do të vrisja vetëm për ta bërë një javë, të gjithë ne duke luajtur rolet tona në Mean Girls në Broadway,” tha Seyfried për të cilën Lohan tha: “Kjo do të ishte vërtet argëtuese”. “Sepse a Mean Girls 2 nuk do të ndodhë kurrë, apo jo?”, shtoi Amanda.

“Nuk e di. Kam dëgjuar diçka për të qenë një muzikal filmi dhe kam thënë: “Oh jo”. Ne nuk mund ta bëjmë këtë. Duhet të jetë i njëjti ton”, u shpreh  Lohan. /Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *