• |
ide | kryesore

29-vjeçarja nga Elbasani vetëhidhet nga oborri i Kishës së Laçit, bie në humnerë

-Instant, Lajme, Të fundit


Një 29-vjeçare është vetëhedhur nga shkëmbi tek oborri i Kishës së ” Shna Ndout” në Laç e ka rënë në humnerë. Blutë njoftojnë se 29-vjeçarja XH.M. është dërguar për trajtim në spitalin e Traumes në Tiranë.

E reja vuante prej disa kohësh nga depresioni e çrregullimi bipolar, probleme për të cilat merrte edhe trajtim mjekësor.


3 Comments

  1. Gjate nje muaji, fundi i nentorit e deri sot, sipas te dhenave te urgjences se spitalit ne Tirane ka patur 4-5 vetevrasje, disa vetehelmime, ndaj e reja ne kishen e Laçit shenon vetevrasjen e gjashte.

    Pas pandemise numri i vetevrasjeve, perfshire gjithe moshat e te dy gjinite eshte rritur shume. Por ky fenomen social nuk po trajtohet as nga institucionet e as nga sociologet.

    Keqardhje per fundin tragjik te vajzes dhe ngushellime familjes…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *