• |
ide | kryesore

Pamje të rënda/ Ekzekutohen 2 shqiptarë në mes të Athinës

Arkiva, Lajme, Të fundit


2 shqiptarë janë ekzekutuar mbrëmjen e së dielës në Greqi. Një bashkombas i tyre është plagosur. Protothema shkruan se ngjarja ka ndodhur në një lokal në Nea Smyrni. Ajo ka publikuar edhe pamjet e ngjarjes.

Një person i maskuar me maskë kirurgjikale afrohet pranë një tavoline dhe hap zjarr disa herë me pistoletë.

Viktima e parë mori 2 plumba në kokë dhe humbi jetën menjëherë. Një person qe e shoqeronte u plagos, por nderroi jete ne spital. E plagosura  është një grua.

Autori u largua më pas menjëherë në drejtim të paditur. Në vendngjarje policia ka gjetur tre gëzhoja 9 mm. Nga provat e para rezulton se bëhet fjalë për larje hesapesh. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *