• |
ide | kryesore

Meta: McGonigal më shumë se 4 vizita në Shqipëri, takime dhe me njerëz të drejtësisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaroi sot se ish-zyrtari i FBI-së nuk ka bërë 4 vizita në Shqipëri, por janë shumë të tepër dhe që nuk janë raportuar sipas ligjit në SHBA.


Ai tha se tre porositë e para Edi Rama ia ka dhënë Charles McGonigal për atë vetë, në kohën kur ishte President.


“Jam shumë i nderuar që tre porositë e para që i ka dhënë Edi Rama këtij zotërisë që është ndaluar nga FBI-ja, i ka dhënë kundër presidentit në detyrë në atë kohë Ilir Metës, për të bërë hetime të paligjshme nën autoritetin e FBI-së, për të ndikuar këtu dhe jashtë vendit dhe për të marrë dëshmi të rreme.

Caushaj ka dhënë një pjesë të vogël të së vërtetës që unë e kam ditur.

Nuk janë 4 vizita, aq janë regjistruar për momentin. Nga hetimi do të dalin shumë më tepër vizita të paraportuara sipas ligjit të Shtetit amerikan që kanë qenë në funksion të lojërave të Edi Ramës për të shkatërruar stabilitetin.

Ne kemi punën tonë dhe drejtësinë tonë. Ne kemi dhe drejtësinë e popullit. Këta persona janë takuar dhe me prokurorë, dhe me gjykatës, me njerëz të drejtësisë dhe biznesmenë dhe janë përdorur nga Edi Rama për të bërë shantazhe dhe mashtruar”, tha Meta.

Lexo më tej: Skandali i shpjeguar thjeshtë/ Lidhja e Ramës me agjentin e arrestuar të FBI  


24 Comments

   1. Danimarka forcon ushtrinë me vajza, e kritukuar nga NATO, kërkon shërbim të detyruar ushtarak

    ja ju qifsha ropt deleve te sorrros bythqirit

  1. bo bo qenkan dhi në brekë rilindasit, e kanë të qartë se po u bashkuan Berisha me Metën të puth halla në faqe, 5 minuta 15 komente trolla3sh idiotë

     1. George Soros – Inside the $18 BILLION Scheme To Control Media

 1. Te kishe punen tende ti Ilir sdo ishe duke u marr dhe me punet e Rames e tflisje per hetimet embyllura,boll budalliqe fole

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.