• |
ide | kryesore

SPAK kërkon 1 vit burg për kryebashkiakun socialist (EMRI)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kryebashkiakun

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj paraqitet në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.


SPAK kërkon dënimin me 1 vit burg për fshehje të dënimit me 3 vite në Greqi në formularin e vetëdeklarimit, ndërsa la hapësirë, që nëse i pandehuri jep pëlqimin të aplikohet neni 63 i Kodit Penal, punë në interes publik për 150 orë. Më herët autoritetet greke dërguan letërporosinë me procedimin penal të dënimit të Ismailajt me 3 vite burg për dy vepra penale.


Kryebashkiaku socialist i denoncuar nga Partia Demokratike, u dënua në vitin 2000 me vendim të formës së prerë nga një gjykatë greke, me 3 vite burg për rrahjen e një personi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.