• |
ide | kryesore

Ilir Meta: Largimi i Ramës, i domosdoshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se largimi i kryeministrit Edi rama nga pushteti është i domosdoshëm për të ardhmen europiane të vendit.


Në një postim në Facebook, Meta u shpreh se kreu i qeverisë zëvendësoi procesin e integrimit europian në procesin e korruptimit të disa zyrtarëve ndërkombëtarë, referuar skandalit McGonigal.


Postimi i Metës: 

“Edi Rama zëvendësoi procesin e integrimit europian në procesin e korruptimit të disa zyrtarëve ndërkombëtarë.

Largimi i tij, domosdoshmëri për të ardhmen europiane që qytetarët shqiptarë meritojnë”, ka shkruar ai.


24 Comments

  1. Rama le te ike se sna ha kari fare ,po thyeni qafen dhe ti me saliun se edhe ju na keni care karin gjithashtu ……

 1. Ti o katunar Cepani do shkosh ne burg shume shpejt Aty do jesh me Salih Berishen dhe Shkelzenin dhe do ja merrni njeri tjetrit ne goje

  1. Mbase ke te drejte, por nese egzistojne 2 emra qe duhet te debohen me force nga skena politike shqiptare, ata jane Sali Berisha edhe ju vete ore bir kurve.

 2. Ajo qe te ben me shume per te qeshur eshte kur thone se Rama eshte frikacak. Kurre nuk ka lind ne

  Shqiperi nje njeri me trim, apo sic thuhet ne kenget popullore “trim i cartur”. Atij , jo per Meten e Berishen

  po as per krejt popullin shqiptar nuk e rruan fare, po fare. Qindra mijera njerez vijne nga ana e anes me

  dhjetera here medemek per ta rrezuar me protesta ndersa ai gajaset me pafuqine e tyre. U vjedh taksat

  haptas fare me komiten e vet, u rrit cmimet, ua veshtirson me cdo mjet jetesen, u prish shtepite, i fut

  ne burg per nderrimin e dy tjegullave apo per nje kotec pulash, i perze me qindra mijera nga Shqiperia

  pa iu frikesuar askujt. Vetem nje “trim mbi trima ” mund tia nje populli te tere gjithe keto gjema pa iu

  dridhur qerpiku. Hallall.

  1. Kam qeshur me te madhe per Rame trimin. Haha vetem trim as ka qene dhe as nuk eshte! Asgje nuk eshte , vetem i gjate.

  2. Te pa emrit te ores 15:44 . EDI Rama eshte trim si Enver Hoxha qe i a shkerdheu nennen nje populli te tere e ata qanin si te lemerisur kur ngordhi.Hallall thote i pa emri.Ku e gjen kete gjykim? Edhe sikur te rroje ne Zvicer a Suedi pse e ka kete urrejtje per popullin e tij e dashuri per kimjongun shqiptar vetem ai mund ta shpjegoje.Saliu e ka fajin qe nje km rruge kushton 10 here me pak ne Kroaci e Greqi se tek ne pa shikuar cilesine.Gjeja me pak trishtuse eshte qe paguhet per copen e bukes nga kjo puna e postimeve,shpresoj

 3. Njesoj jeni o Like qe te tre mostra . Berisha,Rama dhe Meta jeni shkaktaret qe Shqiperia eshte ne kete gjendje. Zoti jua thyfte qafen.

 4. Largimi i Rames eshte i domosdoshem,por largimi jot dhe i Berishes eshte jetik per fatet e vendit dhe te kombit…

 5. Ardhja jote eshte domosdosshme.
  Panty, ky vend nuk behet.
  Imagjino pa Monen pa burrneshen, me keq akoma.
  Ju shplafte mortja, kufoma politike qe nuk kuptoni sa te shpifur jeni.
  Idiot delirant fodull hajdut. Te gjitha i keni .
  Jeni ju qe mbani Ramen ne pushtet.
  Tall menderen ai me ju. Dhe mire e ben se e meritoni dhe eshte pak.
  Ti bashke me Monen duheni peshture publikisht masivisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *