• |
ide | kryesore

Revoltohet Braçe: Tmerr! Gjyqtari që liroi Dan Hutrën ka kaluar Vetingun

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka folur e tone të ashpra lidhur me gjyqtarin që ka dënuar me 1 vit e 6 muaj burg për dhunë në familje Dan Hutrën në vitin 2022, Gert Hoxha.


Ai tha se ky gjyqtar, që vendimin e tij e ka bazuar mbi faktin se autori “ka pak klasë shkollë dhe nuk kupton normal e familjes dhe shoqërisë, si dhe se ka kanosur me fjalë dhe jo me vepra”, ka kaluar Vetingun. Sipas tij Vetingun e ka kaluar me ndihmë “edhe këtej edhe këtej”, duke drejtuar gishtin nga PD dhe PS. Sipas tij ky është problemi kryesor.


“Lexoni ça ka thënë gjykatësi atje! Është një tmerr që ky njeriu që ishte dënuar me 16 vite burg, shumë pak se ka vrarë gruan e tij vetëm 22 vjeçe, ky njeriu ka pak klasë shkollë dhe kjo e bën të mos kuptojë rregullat dhe normat e familjes dhe shoqërisë, që ky njeri nuk ka kërcënuar por ka kanosur me fjalë jo me vepra thotë gjyqtari… dhe ky gjyqtar e ka kaluar Vetingun, dhe e ka kaluar me ndërhyrje edhe këtej edhe këtej, ky është problemi!”-u shpreh Braçe.13 Comments

 1. Shume mire e ke thene Erion “tmerr” eshte. por me tmerr eshte Vetingu juaj.
  Ka lidhje PD me vetingun ? Ju gjithmone e akuzoni qe ka qene kunder vetingut , apo keshtu duhet thene tani.
  Ky vend nuk do te ndryshoje kurre,nese socialistet e thjeshte nuk do te behen objektive dhe te tregojne me gisht problemet . Sado te dhimbshme te jene per ta,duhet ta bejne per femijet e tyre,perndryshe vendi yne do te kthehet nje fantazme.

 2. Keto jane ato qe kaluan vetingun ?Jane te gjithe me te korrupruar se ato te plepave dhe jo profesionaliste te. Kualufikuar si vete motea e belibes qe fallcivikoi dipllomen

  1. Braçe ke shumë te drejtë qe deklamon me patetizem pakenaqësinë ndaj reformes ne drejtesi por tregohu objektiv dhe drejtoje gishtin drejt atyre qe e privatizuan reformen dhe e bene si deshen e me ke deshen dhe per ke deshen …

 3. O te qifsha Brace parazitin.
  Po kjo dihej qe kur nisi reforma o shkerdhate qe ben si i revoltuar. Po mire more po kush e ka fajin? Edhe ketu Berisha e ka fajin?
  Po ti more mi halesh, parazit qe nuk ke punuar nje dite ne jeten tende, ke paturpesine dhe del e ben moral. Lere ate mut parlamenti e gjej nje pune e te shohim sa te vlen ajo sumatricja.
  Ptu rrace e poshter. Na jebere si Haxhi Lleshi dhe Mylym Peza, do ta shtysh githe jeten pa nje dite pune.

  1. “Këtu në SHBA, nuk merren fare me Edi Ramën për çështjen McGonigal. Por është shumë problematike çfarë ka ndodhur me McGonigal, sepse tregon mundësinë e punonjësve të SHBA-së që kanë cenuar demokracinë. Nëse ti marr para dhe nuk i deklaron

   1. Me sa duket kjo SHBA-ja e ketij te paemrit eshte diku ne zyrat e PS. Natyrisht qe ketij pabuksit te ores 22:37, sufllaqja i duket si darke tek Nus’reti

 4. Kujt po ja thua o shoku zvKarominister?! Drejtesia e re rilindase po na ben te kuptojme se sa e mire paska qene ajo e gjyqtareve me kurs 6 mujor. Ju qifsha robt me drejtesi komuniste, ku ska byth asnje prokuror apo gjykates te hetoje as zyrtarin me varikarin te kesaj narkoqeverie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *