• |
ide | kryesore

Del SONDAZHI/ Çfarë mendojnë qytetarët për PD-në e Berishës dhe atë të Alibeajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berishës

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendimi kanë për Partinë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha. Sipas përgjigjeve të kryeqytetasve, PD e Berishës ka bërë një progres nga muaj shkurt.


Mendimi pozitiv për PD e Berishës është rritur nga 27% që ishte në shkurt në 29.2% në mars. Ndërsa mendimi negativ për PD e Berishës është ulur nga 70.4% që ishte në shkurt në 67.5% në mars. Por një rritje me 0.7% ka pësuar numri i qytetarëve që nuk kanë një pozicion të qartë për PD e Berishës.


Kur i shohim politikisht, ata që kanë mendim pozitiv për PD e Berishës, ka pasur një rënie të numrit të socialistëve që kanë mendim pozitiv për PD-në e Berishës, nga 11.1% që ishin në shkurt në 6.8% në mars. Ndërkohë, votuesit e PD në 2021 që kanë mendim pozitiv për PD e Berishës janë shtuar nga 72.6% që ishin në Shkurt në 76.2% në mars. 

Një rritje në numrin e qytetarëve që kanë mendim pozitiv për PD e Berishës ka pasur edhe numri i atyre që janë të paidentifikuar politikisht, nga 15.1% që ishin në shkurt në 18% në mars. Një rritje të perceptimit pozitiv ka pasur edhe figura e Berishës, nga 26.8% që ishte në shkurt, në mars ka shkuar 28.6%. Ndërsa mendimi negativ i qytetarëve për Berishën ka pësuar një rënie nga 70.4% në muajin shkurt, në 68.1% në mars.

Barometri ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendimi kanë edhe për Partinë Demokratike të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj. Sipas përgjigjeve të kryeqytetasve, PD e Alibeajt ka bërë një progres nga muaj shkurt. Mendimi pozitiv për PD e drejtuar nga Alibeaj është rritur nga 19.2% që ka qenë në shkurt në 24.1% në mars. Ndërsa mendimi negativ për PD e drejtuar nga Alibeaj është ulur nga 77% që ishte në shkurt në 72.4% në mars.

Kur i shohim politikisht qytetarët që kanë mendim pozitiv për PD e drejtuar nga Alibeaj ka një rritje të socialistëve që kanë mendim pozitiv nga 16.1% që kanë qenë në shkurt në 17.1% në mars. Një rritje ka pësuar edhe numri i demokratëve që kanë mendim pozitiv për PD e Alibeajt nga 32.5% që kanë qenë në shkurt në 43.4% në mars.

Po ashtu është rritur edhe numri i qytetarëve që janë të pa identifikuar politikisht dhe kanë mendim pozitiv për PD e Alibeajt nga 10.9% në shkurt në 13.8% në mars. Ashtu sikurse PD e drejtuar prej tij një rritje të mendimit pozitiv ka pësuar edhe vet figura e Alibeajt nga 20.8% që ka qenë në shkurt në 25.3% në mars. Ndërsa mendimi negativ për Alibeajn ka pasur një rënie nga 72.1% që ishte në shkurt në 66.8% në mars. /Euronews Albania


11 Comments

 1. Shurre me sifilis e leninit…
  Ai ngordhi biri i bushtres ne 1924…
  Por fara e keqe e dobicheve te kuq mbeti gjithandeje… nga korea veriut ne kine dhe urale… dhe deri te bastardet e pjellure nga bythegrisurit “partizane”
  Skeni pare gje akoma o plehra voteshites te perdhunuar.

 2. Nje mut i madh dmth… 😀

  S’e kuptoj pse lodhen me sondazhe.

  E ka kuptuar i madh e i vogel tashme.

  Vetem keta Patronazhistet qe shkruajne ketu tek Lapsi, konviktoriste te Foltores qe i paguan Sala me nga nje sufllaqe/dita bejne sikur nuk e kuptojne.

  O katnare, jeni te mbaruar! Jeni te likuiduar!

  1. Jorgo hiqe gishtin e spiros nga bytha dhe fute ne goje dhe anasjelltas.
   Se mos e ke futur ndonjehere ne shtepi arqen arixhinun se dhe macen e shtepise ta qiu?!

 3. 70% e shqiptareve nuk e duan Saliun, dhe kjo nga nje sondazh i vet lapsit. Kaq mjafton qe Saliu te hapi krahun. Po Jo, ai e ka kap per fyti PD dhe ka vendos me e mbyt per hallin e tij

  1. SALIUN E DUAN DEMOKRATET. POR E DUAN DHE SHQIPTARET. ATE 70 PERQINDESHIN QE E PASKENI SHPIKUR JU LERENI TE VOTOJNE TÈ LIRÈ DHE AI IKEN. DHE JU APO KUSHDO TE MBAJE KRYEHAJDUTIN TA GEZOJNE. POR KUJDES NUK KENI ÇFARÈ TE VIDHNI MÈ. U LARGUAN GATI KREJT ATA QE PUNOJNE NÈ SHQIPERI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *